Okolica
 • Kryminałki
 • LGD
 • Sport
 • Stowarzyszenie Warka
 • Ochrona Zdrowia

Ogłoszenia drobne

Wynajem lokalu - Białobrzegi

Wynajem lokalu - Białobrzegi

LOKAL UŻYTKOWY DO WYNAJĘCIA BIAŁOBRZEGI, KRAKOWSKA 4A 260 M2 Bardzo dobra lokalizacja.... Read more...
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gościmy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
Spotkanie Wigilijne w Starej Wsi

Spotkanie Wigilijne w Starej Wsi

2016-12-15 10:51:13 - 741 Odsłon

Spotkanie Wigilijne Stowarzyszenia ze Starej Wsi Władysław Piątkowski Wójt Gminy Belsk Duży wziął udział w Pierwszym Spotkaniu Wigilijnym Stowarzyszenia Aktywni Kulturalnie, które odbyło się 9 grudnia 2016 roku w sali świetlicy wiejskiej w Starej Wsi.  W spotkaniu uczestniczyły członkinie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród których byli min. Renata Ostatek Sekretarz Urzędu Gminy, Skarbnik Joanna Ciamarczan oraz Andrzej Kuligowski Sołtys Starej Wsi. Było ono okazją do wspólnego połamania się opłatkiem. Życzenia złożyła gościom Prezes Stowarzyszenia Iwona Klaus, a także w imieniu…

Czytaj więcej...

Wielki sukces Mateusza Błońskiego

Wielki sukces Mateusza Błońskiego

2016-12-15 10:28:45 - 804 Odsłon

Wielki sukces Mateusza Błońskiego - ucznia kl. II a Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie Bardzo nas cieszy, kiedy uczniowie osiągają wysokie wyniki w  konkursach, zawodach sportowych, przeglądach czy w innych formach rywalizacji. Świadczy to o dobrej pracy wszystkich – uczniów, nauczycieli i rodziców. Sukces każdego ucznia jest sukcesem prowadzącego go nauczyciela i całej szkoły. Nasi uczniowie dostarczają nam wielu powodów do dumy! Mateusz Błoński – uczeń klasy II a został laureatem XIV edycji konkursu ekologicznego "Czystym powietrzem…

Czytaj więcej...

Nowe dokonania PCMG w 2013r.

FILM NA DOLE STRONY

Wystąpienie Prezesa Zarządu dr n. med. Marka Lejka na spotkaniu "Nowe dokonania PCMG w 2013r." w Pałacu w Kobylinie zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu.

Grójec 19.12.2013

Belsk poza zasięgiem

Od początku listopada w gminie Belsk Duży występują problemy z połączeniami w sieci Orange. (patrz wpisy na internetowym forum Echa Dnia: http://forum.echodnia.eu/problemy-z-polaczeniami-w-sieci-orange-t207822/Po zgłoszeniu problemu z zasięgiem sieci w Orange w gminie Belsk Duży dział techniczny operatora sieci komórkowej Orange przysłał odpowiedź:

Witamy
Dziękujemy za zapytanie techniczne z dnia 20-12-2013 o numerze 2760630. W podanej przez Państwa lokalizacji ze względu na zbyt dużą odległość od nadajnika nie oferujemy wystarczającego zasięgu do korzystania z usług, stąd utrudnienia. Państwa zgłoszenie zostanie uwzględnione podczas analizy rozwoju sieci w przyszłym roku. 
Nie planujemy poprawy w ciągu najbliższych 12 miesięcy. 
Przepraszamy za utrudnienia.
Pozdrawiamy
Orange

 

 

Nowe dokonania PCMG w 2013r.

FILM NA TVOkolica.pl

Wystąpienie starosty grójeckiego Mariana Górskiego na spotkaniu "Nowe dokonania PCMG w 2013r." w Pałacu w Kobylinie zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu.

Grójec 19.12.2013

Mój Patron - Moja Tożsamość

FILM NA DOLE STRONY  W środę 11 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie odbył się finał konkursu wiedzy historycznej o patronach tarczyńskich szkół oraz honorowych obywatelach gminy. Konkurs miał na celu popularyzację i rozwój wiedzy historycznej dotyczącej patronów szkół: Juliana Stępkowskiego, Szarych Szeregów, Wojciecha Górskiego, Mieczysława Kaczyńskiego i Józefa Chełmońskiego wśród 200 uczniów i uczennic szkół tarczyńskich. W eliminacjach uczniowie brali udział w konkursie na temat swojego patrona, natomiast w rundzie finałowej  wszystkich patronów tarczyńskich szkół oraz  honorowych obywateli Miasta Tarczyna. Tarczyn 11.12.2013

Wstępne listy rankingowe

Wstępne listy rankingowe

Publikujemy wstępne listy rankingowe dotyczące wniosków ocenionych przez Radę LGD Kraina Kwitnących Sadów podczas posiedzenia, które odbyło się 9.12.2013r.

Wszystkim beneficjentom przysługuje prawo do odwołania od decyzji Rady LGD do Rady. Beneficjenci zostaną powiadomieni drogą pocztową o wynikach oceny. Odwołania można składać w terminie 7 dni od daty otrzymania pisma. Odwołania należy składać w biurze LGD Kraina Kwitnących Sadów w godz. 9.00 - 15.00 lub drogą pocztową.

LGD KKS.

 

* Czerwona linia w listach rankingowych oddziela wnioski wstępnie zakwalifikowane do dofinansowania od wniosków niezakwalifikowanych.

W liście rankingowej "Małych Projektów" wnioski bez oceny punktowej zostały uznane przez Radę LGD za niezgodne z LSR.

Nie kalaj własnego gniazda

W styczniu 2006 roku funkcję dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą objął Tomasz Skura, a od sierpnia 2008 roku zastępcą dyrektora do spraw ekonomiczno-administracyjnych została Dorota Kwietniewska.W momencie przejęcia obowiązków przez obecną dyrekcję stan finansów placówki był bardzo zły. Szpital zalegał z płatnościami wielu instytucjom oraz pracownikom, w tym między innymi wynikającymi z tzw. „ustawy 203” . Te zobowiązania wymusiły na dyrekcji zaciągniecie pożyczki w wysokości 2 mln zł, które przeznaczono na pokrycie najpilniejszych długów. Pracownicy otrzymali wypłatę zaległych świadczeń. Analizując zapotrzebowanie mieszkańców na usługi medyczne, dyrekcja podjęła kroki w celu rozszerzenia zakresu świadczeń zdrowotnych. Nawiązano współpracę ze specjalistami różnych dziedzin. W wyniku tego w naszym szpitalu są dostępne zabiegi urologiczne, naczyniowe, tarczycy, sutków oraz skomplikowane zabiegi w obrębie jamy brzusznej. Działania te doprowadziły do zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców i ułatwienia dostępu do tego typu świadczeń medycznych. Do tej pory, aby poddać się powyższym zabiegom pacjenci musieli udawać się do odległych ośrodków. Zwiększenie zakresu świadczeń medycznych wymagało przygotowania odpowiedniej bazy lokalowej i wyposażenia placówki w sprzęt medyczny. W tym celu dyrekcja zrealizowała szereg zadań inwestycyjnych w oparciu o pozyskane z zewnątrz środki finansowe. Bez tych środków inwestycje nie zostałyby zrealizowane.  

Wykonane inwestycje to między innymi:

 • Zakup trzech karetek i sprzętu medycznego.

 • Zakup i montaż solarów.

 • Remont kotłowni.

 • Wykonanie termomodernizacji szpitala oraz pozostałych obiektów SP ZOZ.

 • Remont budynku Przychodni Rejonowej w Nowym Mieście nad Pilicą.

 • Wykonanie podjazdów dla osób niepełnosprawnych.

 • Wykonanie remontu Laboratorium.

 • Przeniesienie i doposażenie Poradni Rehabilitacji Ogólnej.

 • Zagospodarowanie terenów zielonych wokół szpitala i przychodni.

 • Budowa chodników i parkingów wokół szpitala.

 • Remont Ośrodka Zdrowia w Żdżarach.

 • Termomodernizacja i remont budynku Przychodni Rejonowej w Drzewicy.

 • Rozbudowa Izby Przyjęć,

 • Remont Oddziału Chirurgicznego.

 • Budowa kaplicy szpitalnej.

 • Remont budynku Ośrodka Zdrowia w Rzeczycy.

Łączna wartość wykonanych inwestycji opiewa na kwotę około 12 milinów zł. W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą obecnie zatrudnionych jest około 300 osób. To największy zakład pracy na terenie naszej gminy, a jednocześnie miejsce, gdzie ludzie otrzymują pomoc w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

Obserwując działania dyrekcji SPZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą stwierdzam, że wszystkie podejmowane przez dyrektorów zadania są starannie planowane i przemyślane. Są one również odpowiedzią na bieżące potrzeby mieszkańców, a ich realizacja przebiega z myślą o przyszłości zakładu, a tym samym o pacjentach korzystających z jego usług. Działania dyrekcji przyczyniły się do zwiększenia ilości i jakości świadczonych usług medycznych i poprawy sytuacji finansowej zakładu.

W obecnym czasie, kiedy negocjowane są kontrakty na świadczenie usług medycznych z Narodowym Funduszem Zdrowia wszelkie działania stawiające nasz szpital w niekorzystnym świetle powodują zagrożenie dla zawarcia tych kontraktów, a tym samym na dalsze funkcjonowanie naszego szpitala. Dlatego inicjatywę kilku mieszkańców naszej gminy uważam za wysoce niestosowną, mam nadzieję nie mającą wpływu na dalsze losy naszej placówki.

Członek Zarządu Powiatu Grójeckiego

 

Krzysztof Fiks

Czytaj więcej: Nie kalaj własnego gniazda

Podkategorie

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Breadcrumb Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image