Okolica
  • Kryminałki
  • LGD
  • Sport
  • Stowarzyszenie Warka
  • Ochrona Zdrowia

Ogłoszenia drobne

Wynajem lokalu - Białobrzegi

Wynajem lokalu - Białobrzegi

LOKAL UŻYTKOWY DO WYNAJĘCIA BIAŁOBRZEGI, KRAKOWSKA 4A 260 M2 Bardzo dobra lokalizacja.... Read more...
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gościmy

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
Spotkanie Wigilijne w Starej Wsi

Spotkanie Wigilijne w Starej Wsi

2016-12-15 10:51:13 - 693 Odsłon

Spotkanie Wigilijne Stowarzyszenia ze Starej Wsi Władysław Piątkowski Wójt Gminy Belsk Duży wziął udział w Pierwszym Spotkaniu Wigilijnym Stowarzyszenia Aktywni Kulturalnie, które odbyło się 9 grudnia 2016 roku w sali świetlicy wiejskiej w Starej Wsi.  W spotkaniu uczestniczyły członkinie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród których byli min. Renata Ostatek Sekretarz Urzędu Gminy, Skarbnik Joanna Ciamarczan oraz Andrzej Kuligowski Sołtys Starej Wsi. Było ono okazją do wspólnego połamania się opłatkiem. Życzenia złożyła gościom Prezes Stowarzyszenia Iwona Klaus, a także w imieniu…

Czytaj więcej...

Wielki sukces Mateusza Błońskiego

Wielki sukces Mateusza Błońskiego

2016-12-15 10:28:45 - 749 Odsłon

Wielki sukces Mateusza Błońskiego - ucznia kl. II a Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie Bardzo nas cieszy, kiedy uczniowie osiągają wysokie wyniki w  konkursach, zawodach sportowych, przeglądach czy w innych formach rywalizacji. Świadczy to o dobrej pracy wszystkich – uczniów, nauczycieli i rodziców. Sukces każdego ucznia jest sukcesem prowadzącego go nauczyciela i całej szkoły. Nasi uczniowie dostarczają nam wielu powodów do dumy! Mateusz Błoński – uczeń klasy II a został laureatem XIV edycji konkursu ekologicznego "Czystym powietrzem…

Czytaj więcej...

"Bezpieczna i przyjazna szkoła"

Projekt "Bezpieczna i przyjazna szkoła"

W tarczyńskiej Sali Widowiskowej im. Mieczysława Fogga odbył się uroczysty finał prac w ramach projektu "Bezpieczna i przyjazna szkoła" . Uczniowie Gimnazjum w Pamiątce zaprezentowali w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie wyprodukowany przez siebie film "Uzależnienie", wystawili własną sztukę teatralną "Cienie" oraz zorganizowali wystawę zdjęć wykonanych w ramach projektu. Na realizację tego przedsięwzięcia Gimnazjum uzyskało wsparcie z gminy Tarczyn oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Spektakl zakończył się w pełni zasłużoną owacją na stojąco. Uczniowie Gimnazjum w Pamiątce w bardzo dojrzały i trafny sposób poruszyli tematykę problemu uzależnień.

Relacja filmowa z wydarzenia: http://itvpiaseczno.pl/artykul/projekt-bezpieczna-i/106677

SW

Mazovia Cup International 2016

Międzynarodowo i sportowo w Tarczynie

Za nami jubileuszowa, 10. edycja turnieju kickboxingu oraz innych sztuk i sportów walki Mazovia Cup International w Tarczynie. Są to największe międzynarodowe, cykliczne zawody tego typu w Polsce. W tym roku wydarzenie miało rangę Pucharu Europy federacji UFR, WKA i WKSF. Pojedynki odbywały się na 8 matach, dwóch ringach i oktagonie(ośmiokątny ring). Dzięki sprawnej organizacji udział w zawodach, w ciągu jednego dnia, wzięło udział ponad 600 sportowców!

Imprezę zorganizowali Piotr Bąkowski i Łukasz Makarewicz - Mistrzowie Świata w kickboxingu i sportowi działacze pełniący funkcje prezesów kilku liczących się w świecie federacji kickboxingu - oraz Andrzej Latkowski, animator sportu w Tarczynie, Prezes UKS Akrobata Tarczyn.

Turniej, współfinansowany przez gminę Tarczyn, przyciągnął setki miłośników sztuk walki ze wszystkich grup wiekowych - od najmłodszych dzieci i kadetów począwszy, kończąc na weteranach i starszych zawodnikach z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem.

W tym roku w imprezie wzięło udział wiele ekip z zagranicy, między innymi z Belgii, Niemiec, Włoch, Austrii, Ukrainy, Norwegii, Słowacji oraz Węgier.

Jak co roku organizatorzy mogli liczyć na wsparcie dyrektor Zespołu Szkół w Tarczynie Barbary Piechoty i uczniów tejże placówki. W organizację włączyli się także bardzo aktywnie członkowie tarczyńskiej sekcji kickboxingu działającej pod okiem Piotra Bąkowskiego.

Impreza tradycyjnie odbyła się pod patronatem Burmistrz Tarczyna Barbary Galicz, Polskiej Federacji Kickboxingu, oraz pod hasłem kampanii „Łączy Nas Sport Nie Narkotyki”.

 

Szymon Woźniak


 

Kolejne modernizacje dróg

Gmina Tarczyn modernizuje kolejne drogi

Gmina Tarczyn przebudowała część ulicy Długiej w Rudzie oraz ul. Prackiej w Pracach Dużych. Na tych odcinkach położone zostały nakładki asfaltowe. Ponadto fragmenty ul. Kubusia Puchatka w Borowcu, ul. Długiej w Manach oraz ul. Mszczonowską w Świętochowie utwardzono mieszankami w kruszywie mineralno-asfaltowym.

SWul. Długa - Many

 

ul. Długa - Ruda

 

ul. Kubusia Puchatka - Borowiec

ul. Mszczonowska - Świętochów

ul. Pracka - Prace Duże

Konkurs "Szopka Bożonarodzeniowa" 2016

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie ogłasza konkurs na „Szopkę bożonarodzeniową”

I. Cele konkursu:

·Kultywowanie wśród uczniów tradycji wykonywania szopek,

·Poznanie i zapamiętanie wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa,

·Poznanie chrześcijańskiej wymowy świątecznych zwyczajów związanych z domowym przygotowaniem szopki bożonarodzeniowej.

II. Uczestnicy:

Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych.

Obejmuje następujące kategorie:

- przedszkola, kl.0 - I

- dzieci z klas II– III szkoły podstawowe

- dzieci z klas IV - VI szkoły podstawowe

- młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

- szopki rodzinne

III. Warunki uczestnictwa:

Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu jedną pracę przestrzenną wykonaną samodzielnie, dowolną techniką i z dowolnych materiałów.

Ocenie nie będą podlegać szopki zbiorowe ( nie dotyczy kat. Rodzinna) oraz zakupione szopki jak i figurki.

Każda zgłoszona do konkursu praca powinna być opatrzona trwale umocowaną i nie uszkadzającą kompozycji kartką informacyjną zawierającą imię i nazwisko, wiek autora (kategoria), adres, nazwę szkoły tel. kontaktowy.

Prace należy składać u organizatora do 19 grudnia 2016 r.

Na adres:

Gminny Ośrodek Kultury

ul. J. Stępkowskiego 17

05-555 Tarczyn

Najlepsze prace konkursowe zostaną nagrodzone.

Po ocenie prac przez Komisję Konkursową zostanie zorganizowana wystawa.

Rozdanie nagród odbędzie się w styczniu 2017 roku.


Tarczyn doceniony przez przedsiębiorców

Gmina Tarczyn doceniona przez przedsiębiorców

W siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie – miejscu symbolicznym dla rodzimej gospodarki - odbyła się finałowa gala konkursu „Lider Przedsiębiorczości Roku 2016”. W ramach przedsięwzięcia uhonorowano nie tylko najlepsze firmy, lecz także jednostki samorządu terytorialnego i instytucje aktywnie wspierające przedsiębiorczość. W tym doborowym gronie znalazła się gmina Tarczyn, dla której wyróżnienie wręczono na ręce burmistrz Barbary Galicz.

Gala „Lidera Przedsiębiorczości Roku 2016” stanowiła finał tegorocznej edycji organizowanego od 1994 r. przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw konkursu, którego celem jest nagradzanie mikro, małych i średnich firm oraz organizacji otoczenia biznesu i jednostek samorządu terytorialnego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości, innowacyjności i konkurencyjności na rynku krajowym i rynkach zagranicznych, a także za racjonalne korzystanie ze środków unijnych.

Kreatywność i dynamika

Tytuł „Lider Przedsiębiorczości Roku”, nadawany w ramach konkursu, honoruje szczególnie kreatywne i dynamicznie rozwijające się firmy produkcyjne, rzemieślnicze, handlowe i usługowe. Wyróżnienie mogą uzyskać również osoby i instytucje otoczenia biznesu, działające na rzecz promocji i rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw.

W gali finałowej uczestniczyło ok. 100 osób, w tym przedstawiciele: Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Związku Banków Polskich, posłowie, przedsiębiorcy, przedstawiciele cechów i izb rzemieślniczych oraz przedstawiciele mediów.

Wysoka ranga

Organizatorami wydarzenia były Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości. O wysokiej randze wydarzenia świadczy również to, kto wspierał organizację konkursu i gali finałowej. Patronat nam nimi objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Partnerem strategicznym wydarzenia został natomiast Europejski Fundusz Leasingowy S.A. W gronie partnerów znaleźli się także: Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej, Enterprise Europe Network, Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości oraz serwis Zumi.pl należący do Onet S.A.

Z kolei patronat medialny nad plebiscytem objęli: Polskie Radio RDC, serwis Brand24.pl, portal Biznes2biznes.com, czasopismo Fundusze Europejskie, Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Infostrefa, Klub Integracji Europejskiej, platforma KOBIETAWCHURZE.PL, magazyn Przedsiębiorcy.eu oraz magazyn VIP.

 

SW, fund.org.pl


Blues dla Marka 3.12.2016

Blues dla Marka - 3 grudnia godz. 19:00 Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Breadcrumb Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image