Okolica
  • Kryminałki
  • LGD
  • Sport
  • Stowarzyszenie Warka
  • Ochrona Zdrowia

Ogłoszenia drobne

Wynajem lokalu - Białobrzegi

Wynajem lokalu - Białobrzegi

LOKAL UŻYTKOWY DO WYNAJĘCIA BIAŁOBRZEGI, KRAKOWSKA 4A 260 M2 Bardzo dobra lokalizacja.... Read more...
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gościmy

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
Spotkanie Wigilijne w Starej Wsi

Spotkanie Wigilijne w Starej Wsi

2016-12-15 10:51:13 - 693 Odsłon

Spotkanie Wigilijne Stowarzyszenia ze Starej Wsi Władysław Piątkowski Wójt Gminy Belsk Duży wziął udział w Pierwszym Spotkaniu Wigilijnym Stowarzyszenia Aktywni Kulturalnie, które odbyło się 9 grudnia 2016 roku w sali świetlicy wiejskiej w Starej Wsi.  W spotkaniu uczestniczyły członkinie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród których byli min. Renata Ostatek Sekretarz Urzędu Gminy, Skarbnik Joanna Ciamarczan oraz Andrzej Kuligowski Sołtys Starej Wsi. Było ono okazją do wspólnego połamania się opłatkiem. Życzenia złożyła gościom Prezes Stowarzyszenia Iwona Klaus, a także w imieniu…

Czytaj więcej...

Wielki sukces Mateusza Błońskiego

Wielki sukces Mateusza Błońskiego

2016-12-15 10:28:45 - 749 Odsłon

Wielki sukces Mateusza Błońskiego - ucznia kl. II a Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie Bardzo nas cieszy, kiedy uczniowie osiągają wysokie wyniki w  konkursach, zawodach sportowych, przeglądach czy w innych formach rywalizacji. Świadczy to o dobrej pracy wszystkich – uczniów, nauczycieli i rodziców. Sukces każdego ucznia jest sukcesem prowadzącego go nauczyciela i całej szkoły. Nasi uczniowie dostarczają nam wielu powodów do dumy! Mateusz Błoński – uczeń klasy II a został laureatem XIV edycji konkursu ekologicznego "Czystym powietrzem…

Czytaj więcej...

Aresztowany za narkotyki

Areszt za posiadanie i wprowadzanie do obrotu narkotyków

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali kilka osób, które usłyszały zarzuty m.in. za posiadanie narkotyków. Wśród zatrzymanych jest 36-latek, który posiadał znaczne ilości środków odurzających i wprowadzał je do obrotu. Wobec mężczyzny sąd zastosował  tymczasowy areszt.

Zatrzymanie osób to efekt prowadzonego przez policjantów rozpoznania środowiska związanego z  narkotykami. Funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Radomiu kilka dni temu wieczorem na jednym z parkingów zatrzymali w jednym z pojazdów czterech mężczyzn. Z ustaleń wynikało, że osoby przebywające w samochodzie posiadają środki odurzające. Informacje te potwierdziły się. Funkcjonariusze zatrzymali 4 mężczyzn w wieku 17-19 lat. Wszyscy to mieszkańcy gminy Kowala. Policjanci zabezpieczyli trzy woreczki z marihuaną. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych u jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli jeszcze blisko 8 gramów tego narkotyku. Trzech z zatrzymanych usłyszało zarzuty m.in. posiadania i udzielania narkotyków. Wobec nich zastosowano policyjny dozór.

Weryfikując kolejne informacje w tej sprawie policjanci ustalili i zatrzymali kolejne osoby, które m.in. posiadały i udostępniały innym środki odurzające. Funkcjonariusze zatrzymali jeszcze dwie kobiety, 23-letnią mieszkankę gminy Kowala oraz 24-latkę z gminy Skaryszew. Obie odpowiedzą teraz za udzielanie środków odurzających. Wobec zatrzymanych kobiet również zastosowano policyjny dozór.

Na tym sprawa się jednak nie zakończyła – policjanci zwalczający przestępczość narkotykowa dotarli także do 36-letniego mieszkańca gminy Wolanów, który posiadał znaczne ilości środków odurzających i wprowadzał je do obrotu. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego pół kilograma marihuany i ponad 2 gramy amfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku, gdy przedmiotem czynu jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat. Natomiast za handel środkami odurzającymi grozi do 8 lat, a w przypadku znacznej ilości narkotyków nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 


Autor: Justyna Leszczyńska/AC

Policjanci czytali dzieciom - Mikołajki

POLICJANCI CZYTALI DZIECIOM Z OKAZJI MIKOŁAJEK

07.12.2016

Wczoraj z okazji Mikołajek na Oddziale Dziecięcym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu odbyła się akcja „CZYTAMY DZIECIOM”. Policjanci i samorzadowcy z okazji dnia Św. Mikołaja czytali chorym dzieciom bajki, a Mikołaj rozdawał prezenty. Organizatorami był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu oraz Radomski Szpital Specjalistyczny.

Z myślą o dzieciach, które właśnie w szpitalach musiały spędzić ten wyjątkowy i wyczekiwany przez dzień przygotowano akcję podczas, której przedstawiciele radomskich władz miejskich oraz mazowieccy policjanci czytali najpiękniejsze polskie bajki. By umilić najmłodszym Mikołajki Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski, Wiceprezydent Miasta Jerzy Zawodnik oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu podinsp. Agnieszka Guza wraz ze Św. Mikołajem odwiedzili Oddział Dzieciecy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Podczas spotkania dorośli czytali bajki, a gość specjalny przypominał o zasadach bezpieczeństwa i życzył szybkiego powrotu do zdrowia. Wręczał podopiecznym szpitala paczki z upominkami. Dzieci otrzymały słodycze, maskotki, książeczki z bajkami, gry planszowe oraz bilety do kina.

Na zakończenie akcji, wszystkie dzieci chętnie zrobiły sobie zdjęcie z Mikołajem.

Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu/AC

LINK DO ZDJĘĆ

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

10 GRUDNIA – MIĘDZYNARODOWYM DNIEM PRAW CZŁOWIEKA

8.12.2016

Prawa człowieka już w 1948 roku zostały formalnie uznane za jeden z priorytetów społeczności międzynarodowej, kiedy dniu 10 grudnia Zgromadzenie Ogólne ONZ obradujące w Paryżu, przyjęło Powszechną Deklarację Praw Człowieka – istotny dokument dotyczący ochrony praw człowieka i pierwszy tego rodzaju przyjęty przez społeczność międzynarodową.

Deklaracja składa się z Preambuły i 30 artykułów które zostały sporządzone przez przedstawicieli wszystkich regionów świata w oparciu o różne systemy prawne i szybko zyskały miano uniwersalnych zasad obejmujących wszelkie aspekty życia ludzkiego.

Deklaracja zawiera szeroki zakres podstawowych praw i wolności człowieka do których wszystkie kobiety i wszyscy mężczyźni na całym świecie są równouprawnieni.

Pierwszy artykuł deklaracji stanowi:

„Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swoich praw. Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem i powinni postępować wobec innych w duchu braterstwa.”

Ponadto deklaracja stanowi fundamentalny kanon praw przysługujących wszystkim ludziom bez względu na różnice "rasy, koloru, płci, języka, wyznania, poglądów politycznych i innych, narodowości, pochodzenia społecznego, majątku, urodzenia lub jakiekolwiek innego stanu" (art. 2).

Mimo iż Deklaracja jest wyrazem woli, a nie prawnie wiążącym dokumentem o randze traktatu czy konwencji, to powszechnie uważa się ją za pierwsze, znaczące dokonanie ONZ w dziedzinie ochrony praw człowieka.

Z czasem stała się także podstawowym źródłem międzynarodowych aktów chroniących prawa człowieka i zarazem kamieniem węgielnym pod wciąż rozwijający się system ochrony praw człowieka.

Jest przy tym poczesnym dokumentem stanowiącym niewątpliwie jedno z największych i najtrwalszych osiągnięć Organizacji Narodów Zjednoczonych w tej materii, dlatego corocznie 10 grudnia jest obchodzony na całym świecie jako Dzień Praw Człowieka.

 mł. insp. Zenon Romanek

Areszt - podejrzenie zabójstwa

NAJBLIŻSZE TRZY MIESIĄCE SPĘDZI W ARESZCIE. JEST PODEJRZEWANY O ZABÓJSTWO KOBIETY

05.12.2016

Gostynińscy policjanci zatrzymali 64-letniego mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 52-letniej kobiety. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w miejscowości Rybne. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Pierwszego grudnia, w czwartkowe popołudnie dyżurny gostynińskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zgonie 52-letniej kobiety. Jak się okazało na miejscu, zmarła posiadała ranę kłutą klatki piersiowej. By wyjaśnić szczegóły tego co się stało, ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Natomiast do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia został zatrzymany konkubent denatki. W chwili zatrzymania 64-latek był nietrzeźwy.

Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu zabójstwa. Wszystko wskazuje na to, że to on zadał śmiertelny cios kobiecie. Dlatego decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za zabójstwo grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 Autor: sierż.szt. Dorota Słomkowska/AC

"Twoje światła - twoje bezpieczeństwo"

INAUGURACJA DZIAŁAŃ „TWOJE ŚWIATŁA – TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”

07.12.2016

Dziś w Radomiu odbył się briefing inaugurujący kampanię „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Policyjne działania będą prowadzone na terenie całego województwa mazowieckiego od 10 do 21 grudnia i będą miały charakter kontrolno-prewencyjny. Podczas kontroli drogowych policjanci szczególną uwagę będą zwracać na prawidłowe oświetlenie pojazdów.

W tych samochodach, w których zostaną ujawnione nieprawidłowości zwiazane z oświetleniem kierujący będą zachęcani, aby udać się do stacji diagnostycznej, która wspomaga działania i tam bezpłatnie będzie można „ustawić” światła.

Mazowieccy policjanci apelują do wszystkich kierujacych oraz właścicieli samochodów, aby nie bagaletizowali kwestii oświetlenia pojazdu, gdyż ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dlatego już w najbliższe dwie soboty (10 i 17.12.2016) będzie można na terenie całego województwa odwiedzić wyznaczone stacje diagnostyczne, gdzie diagnosta profesjonalnie sprawdzi i wyreguluje działanie reflektorów w naszym samochodzie. Wykaz stacji, które przystąpiły do działań przedstawiamy poniżej.

Pamiętajmy, że w okresie jesienno - zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia, bowiem potęgują się negatywne zjawiska niekorzystnie wpływające na proces widzenia, zwłaszcza przy występowaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Od świtu do zmierzchu światła pełnią jedynie rolę oznaczania pozycji pojazdu na drodze. Po zapadnięciu zmroku dodatkowym zadaniem przednich świateł pojazdu jest również oświetlanie drogi i co szczególnie istotne, wszelkich nieoświetlonych przeszkód. Prawidłowe działanie świateł w pojeździe ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych i rowerzystów. Zasięg pola oświetlonego przez reflektory, zwłaszcza przy użyciu świateł mijania, jest determinowany poza ich ogólnym stanem technicznym takimi czynnikami jak: właściwe ustawienie wysokości świateł, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia oraz natężeniem emitowanego światła. Wszelkie niedomagania w tym zakresie mogą skutkować między innymi niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części albo prowadzić do olśnienia innych uczestników mchu drogowego np. przy zastosowaniu niehomologowanych świateł samowyładowczych.

W grudniu ubiegłego roku na ternie garnizonu mazowieckiego Policji zginęło 23 pieszych, czyli prawie 23-krotnie więcej niż w maju (1 osoba). W związku z tym, to wcześnie zapadający zmrok i pogorszenie widoczności były czynnikami determinującymi podwyższone ryzyko zaistnienia wypadku. Niewątpliwie części z tych zdarzeń udałoby się uniknąć, gdyby kierowca miał sprawne technicznie, prawidłowo wyregulowane światła i wcześniej dostrzegł pieszego na jezdni, bądź też nie doprowadził do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

 

Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu/AC

LINK DO ZDJĘĆ

2 plantatorzy marihuany zatrzymani

Dwóch plantatorów marihuany w rękach żyrardowskich kryminalnych

poniedziałek, 28 listopada 2016

W domu na uboczu lasu dwóch mężczyzn uprawiało plantację marihuany. Na posesji znajdował się specjalny namiot z systemem nagrzewania, odżywki oraz inny sprzęt przeznaczony do ich uprawy. Jeden z właścicieli roślin zaatakował przybyłych policjantów. W sumie żyrardowscy kryminalni zabezpieczyli ponad 90 krzaków konopii zanim zdążyły trafi do sprzedaży.

Realizując własne ustalenia żyrardowscy kryminalni pojechali do jednej z miejscowości na terenie gminy Puszcza Mariańska, gdzie miała być uprawiana plantacja konopii indyjskich. Dom znajdował się w odludnym miejscu i był wynajmowany przez dwóch mężczyzn. Po przyjeździe policjantów na posesji znajdował się tylko właściciel, który na ich polecenie zatelefonował po lokatorów. 

Gdy pojawili się na miejscu byli zupełnie zaskoczeni widokiem policjantów. Jeden z mężczyzn wysiadł z samochodu trzymając siekierę, którą zamierzał zaatakować funkcjonariuszy. Nie reagował na ich polecenia, gdy kazali mu odrzucić narzędzie i nadal szedł w ich kierunku z zamiarem ataku. Gdy napastnik nie reagował na kolejne wezwania do odrzucenia siekiery  funkcjonariusz oddał strzał ostrzegawczy, dopiero to działanie przyniosło skutek, mężczyzna odrzucił siekierę i został obezwładniony.

Policjanci na posesji zabezpieczyli ponad 90 krzaków konopii indyjskich. Rośliny hodowane były w formie profesjonalnej plantacji. W domu znajdował się specjalny namiot z systemem nagrzewania, odżywki oraz inny sprzęt przeznaczony do ich uprawy.

Podczas interwencji policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Żyrardowa oraz 26-letniego mszczonowianina. Pierwszy z mężczyzn usłyszał zarzut uprawy konopii indyjskich, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast drugi z zatrzymanych prócz zarzutu za nielegalną uprawę odpowie za czynną napaść na policjanta. Za oba czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: asp. Agnieszka Ciereszko/AC

LINK DO ZDJĘĆ

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Breadcrumb Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image