Okolica
  • Kryminałki
  • LGD
  • Sport
  • Stowarzyszenie Warka
  • Ochrona Zdrowia

Ogłoszenia drobne

Wynajem lokalu - Białobrzegi

Wynajem lokalu - Białobrzegi

LOKAL UŻYTKOWY DO WYNAJĘCIA BIAŁOBRZEGI, KRAKOWSKA 4A 260 M2 Bardzo dobra lokalizacja.... Read more...
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
Spotkanie Wigilijne w Starej Wsi

Spotkanie Wigilijne w Starej Wsi

2016-12-15 10:51:13 - 692 Odsłon

Spotkanie Wigilijne Stowarzyszenia ze Starej Wsi Władysław Piątkowski Wójt Gminy Belsk Duży wziął udział w Pierwszym Spotkaniu Wigilijnym Stowarzyszenia Aktywni Kulturalnie, które odbyło się 9 grudnia 2016 roku w sali świetlicy wiejskiej w Starej Wsi.  W spotkaniu uczestniczyły członkinie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród których byli min. Renata Ostatek Sekretarz Urzędu Gminy, Skarbnik Joanna Ciamarczan oraz Andrzej Kuligowski Sołtys Starej Wsi. Było ono okazją do wspólnego połamania się opłatkiem. Życzenia złożyła gościom Prezes Stowarzyszenia Iwona Klaus, a także w imieniu…

Czytaj więcej...

Wielki sukces Mateusza Błońskiego

Wielki sukces Mateusza Błońskiego

2016-12-15 10:28:45 - 748 Odsłon

Wielki sukces Mateusza Błońskiego - ucznia kl. II a Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie Bardzo nas cieszy, kiedy uczniowie osiągają wysokie wyniki w  konkursach, zawodach sportowych, przeglądach czy w innych formach rywalizacji. Świadczy to o dobrej pracy wszystkich – uczniów, nauczycieli i rodziców. Sukces każdego ucznia jest sukcesem prowadzącego go nauczyciela i całej szkoły. Nasi uczniowie dostarczają nam wielu powodów do dumy! Mateusz Błoński – uczeń klasy II a został laureatem XIV edycji konkursu ekologicznego "Czystym powietrzem…

Czytaj więcej...

Życzenia Świąteczne'16 - ZWiRWP

Członkom i sympatykom Związku Weteranów i Rezerwistów WP

Życzenia Świąteczne i Noworoczne

składa

 

Zarząd Powiatowego Oddziału Grójeckiego ZWiR WP

Seniorze nie daj się oszukać - policja

SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ !!!

14.12.2016

Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny,policjantów czy pracowników rożnych organizacji. Podarujmy im wiedzę o tym jak chronić się przed oszustami, uwrażliwiajmy ich i ostrzegajmy. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.

Do policjantów wciąż docierają nowe zgłoszenia o oszustwach lub próbach oszukania starszych osób. Kiedy starsza osoba odbiera telefon od osoby podającej się za policjanta z prośbą o pomoc w akcji przeciwko oszustom, często traci oszczędności całego życia. Podobnie bywa w sytuacji, gdy chce pomóc „krewnemu", który uczestniczył np. w wypadku drogowym.

Przy zwalczaniu tego typu przestępstw bardzo ważne jest uświadomienie osób starszych przed grożącymi im niebezpieczeństwami ze strony oszustów. Jest w tym ogromna rola Policji ale i osób najbliższych, które na co dzień powinny uczulać swoich rodziców, babcie czy dziadków.

Oszuści wybierając swoje ofiary często posługują się książkami telefonicznymi. Telefonują na wybrany numer po czym rozmowa prowadzona jest w taki sposób, aby oszukiwana osoba uwierzyła, że rozmawia z kimś ze swojej rodziny i sama wymieniła jego imię oraz inne dane, pozwalające przestępcom wiarygodnie pokierować dalszą rozmową. Później „krewny" opowiadając wymyśloną historię prosi o pożyczkę. Gdy udaje się ją uzyskać, oszust informuje, że nie może osobiście odebrać pieniędzy i podaje sposób przekazania gotówki.

Często też przestępca podaje się za policjanta, funkcjonariusza CBŚ lub CBA. Oszust przekonuje starszą osobę, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą i prosi, aby mu w tym pomóc. Ta pomoc ma polegać na przekazaniu gotówki. Dzięki temu będzie można zatrzymać prawdziwych przestępców oszukujących starsze osoby na tzw. "wnuczka". W rzeczywistości dzwoniący są przestępcami, nie mającymi nic wspólnego z Policją. Po przekazaniu pieniędzy lub wpłaceniu ich na wskazane przez oszusta konto, wszelki kontakt z przestępcami się urywa.

Prawdziwi policjanci nigdy żnie informują osób postronnych o podejmowanych działaniach, a szczególnie o tajnych akcjach. Nigdy nie odbierają i nie przekazują pieniędzy. Jeśli odbierzemy telefon i nasz rozmówca będzie przedstawiał się jako np. funkcjonariusz CBŚ, czy prokurator i pojawi się temat związany z koniecznością przekazania przez nas na jakikolwiek cel pieniędzy, natychmiast dzwońmy pod nr 997, czy 112 po prawdziwych policjantów.

 

Jak nie dać się oszukać?

* dzwoni telefon

* ktoś mówi, że jest Twoim wnuczkiem, krewnym...coś się wydarzyło: wypadek, choroba

* rozmówca się rozłącza, a za chwilę telefon dzwoni ponownie

* ktoś mówi, że trwa akcja policyjna, która pozwoli zatrzymać oszustów...

* pada prośba o zachowanie wszystkiego w tajemnicy

* pilnie potrzebne są pieniądze lub wartościowe rzeczy, jeśli nie masz pieniędzy, pada prośba o zaciągnięcie kredytu

* rozmówca prosi Cię o przekazanie pieniędzy wskazanej osobie lub wykonanie przelewu

* Pomogłaś/eś, przekazałaś/eś pieniądze, czekasz..

* Uspokoiłaś/eś się, dopiero teraz dzwonisz do wnuczka, na policję ... już wiesz, że dałaś/eś się oszukać...

 

Nie musiało się tak stać. Bądź ostrożna/y, pamiętaj:

- jeżeli rozmówca proponuje Ci, że możesz potwierdzić autentyczność dzwoniącego policjanta pod numerem 112  czy  997- zanim zadzwonisz pod ten telefon, sprawdź czy na pewno rozłączyłeś poprzednią rozmowę, a najlepiej skorzystaj z innego aparatu telefonicznego np. od sąsiada

- Policja nigdy w takich lub podobnych sytuacjach nie prosi o przekazanie pieniędzy 

- nie działaj pochopnie pod presją czasu 

- po rozmowie zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer telefonu by opowiedzieć o zdarzeniu -- nie może być ono tajemnicą 

- jeśli nie możesz skontaktować się z najbliższymi, niezwłocznie powiadom Policję o takim zdarzeniu, dzwoniąc pod numer 112 lub 997

Lekcja bezpieczeństwa - D. Stalińska

LEKCJA BEZPIECZEŃSTWA Z DOROTĄ STALIŃSKĄ I GRÓJECKĄ POLICJĄ

12.12.2016

W sobotę w sali konferencyjnej Grójeckiej komendy gościła aktorka Dorota Stalińska. Celem jej wizyty było przeprowadzenie dla wolontariuszy oraz podopiecznych Wolontariatu Dobre Serce lekcji bezpieczeństwa z zakresu ruchu drogowego.

Pani Dorota Stalińska od wielu lat organizuje wspólnie z Policją i innymi instytucjami wiele akcji pod hasłem m.in. "Bądź widoczny na drodze". Akcje te objęły swoim zasięgiem kilkadziesiąt tysięcy dzieci, wyposażając je w elementy odblaskowe i odpowiednią wiedzę na temat bezpieczeństwa.

W sobotę znana aktorka złożyła wizytę w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu. Podczas spotkania mówiła m.in. o tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku, a także przypomniała wolontariuszom oraz podopiecznym Wolontariaru Dobre Serce z Grójca, którą stroną jezdni należy się poruszać. Następnie Pani Stalińska wyjaśniała zebranym jakie reguły obowiązują każdego podczas poruszania się po ruchliwej drodze. Aktorka przytoczyła również historię z wypadkiem, wskazując na własne doświadczenia oraz tłumacząc, jak powstała jej Fundacja Nadzieja, której celem jest podejmowanie i finansowanie działań, mających na celu zapobieganie wypadkom drogowym oraz niesienie pomocy ofiarom wypadków drogowych.

Najmłodsi mogli także wykazać się swoją wiedzą i wziąć udział w mini konkursie na temat bezpieczeństwa na drodze. Po spotkaniu wszyscy uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe. Na zakończenie spotkania pojawił się Święty Mikołaj, który wręczył każdemu dziecku słodkie upominki przekazane przez Wolontariat Dobre Serce. Inicjatywa odbyła się dzięki współpracy Pani Doroty Stalińskiej z Komendą Powiatową Policji w Grójcu oraz Panem Karolem Pietrzakiem z Wolontariatu Dobre Serce.  

/AW

LINK DO ZDJĘĆ

O dopalaczach z nauczycielami

O DOPALACZACH Z NAUCZYCIELAMI

01.12.2016

Policjanci z Wydziału Prewencji Grójeckiej Komendy w ramach prowadzonej na całym Mazowszu kampanii profilaktycznej mającej na celu uświadomienie zagrożeń płynących z używania dopalaczy spotkali się z nauczycielami Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą. Pedagodzy mogli zapoznać się ze specjalną walizką narkotykową.

Narkotyki stały się łatwo dostępne w wielu miejscach i stanowią realne niebezpieczeństwo zagrażające np. dzieciom. Warto zatem nauczyć się rozpoznawać sygnały, wskazujące na zażywanie środków odurzających, jak również poznać podstawowe informacje dotyczące tego, jak zapobiegać uzależnieniom i jak rozpoznać, że bliska nam osoba sięgnęła po narkotyki, a także co może zrobić  w takiej sytuacji nauczyciel i rodzic. 

Policjantki z Grójca spotkały się z radą pedagogiczną Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą. Podczas spotkania zapoznano nauczycieli ze skalą zagrożenia przestępczością narkotykową, aspektami prawnymi, omówiono  zmiany wprowadzone 1 lipca 2015 r. ustawą z dnia 24 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw, przedstawiono najczęstsze objawy zażycia dopalaczy oraz postacie w jakich występują.

Nauczyciele poznali niebezpieczeństwa związana z zażywaniem dopalaczy i narkotyków oraz zobaczyli specjalną walizkę narkotykową. Walizka zawiera przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków oraz substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju narkotyki.

 /AW

LINK DO ZDJĘĆ

Posiadał narkotyki

ZARZUTY ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW

07.12.2016

Grójeccy policjanci zatrzymali mężczyznę, posiadającego mefedron i marihuanę. 22-latek wcześniej był już zatrzymywany za podobne przestępstwa.

W poniedziałek w Woli Worowskiej operacyjni z Grójca ponownie zatrzymali mieszkańca naszego powiatu, przy którym znaleźli narkotyki. Ujawniony mefedron i marihuana ważyły łącznie blisko 7 gramów. Następnego dnia 22-letni mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. 

/AW

"Najpopularniejszy Dzielnicowy 2016"

 

„NAJPOPULARNIEJSZY DZIELNICOWY ROKU 2016” NA TERENIE POWIATU GRÓJECKIEGO

12.12.2016

12 grudnia na terenie powiatu grójeckiego rusza konkurs „Najpopularniejszy Dzielnicowy roku 2016”, dzięki któremu można docenić codzienną pracę tych policjantów, którzy są najbliżej mieszkańców - dzielnicowych. Głosowanie w plebiscycie potrwa do 12 stycznia 2017r.

Jak oddać swój głos:

Wypełniając ankietę i wrzucając głos do urn ustawionych w jednostkach policji, urzędach miast i gmin

Wypełniając ankietę na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Grójcu

Wypełniając ankietę na stronie facebook’owej Grójecka Policja

Nazwiska i rejony dzielnicowych dostępne są na stronie internetowej:

 

Poznaj swojego dzielnicowego!

 

Ankiety można również przesłać w formie elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy do głosowania.

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Breadcrumb Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image