Okolica
  • Kryminałki
  • LGD
  • Sport
  • Stowarzyszenie Warka
  • Ochrona Zdrowia

Ogłoszenia drobne

Wynajem lokalu - Białobrzegi

Wynajem lokalu - Białobrzegi

LOKAL UŻYTKOWY DO WYNAJĘCIA BIAŁOBRZEGI, KRAKOWSKA 4A 260 M2 Bardzo dobra lokalizacja.... Read more...
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gościmy

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
Spotkanie Wigilijne w Starej Wsi

Spotkanie Wigilijne w Starej Wsi

2016-12-15 10:51:13 - 693 Odsłon

Spotkanie Wigilijne Stowarzyszenia ze Starej Wsi Władysław Piątkowski Wójt Gminy Belsk Duży wziął udział w Pierwszym Spotkaniu Wigilijnym Stowarzyszenia Aktywni Kulturalnie, które odbyło się 9 grudnia 2016 roku w sali świetlicy wiejskiej w Starej Wsi.  W spotkaniu uczestniczyły członkinie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród których byli min. Renata Ostatek Sekretarz Urzędu Gminy, Skarbnik Joanna Ciamarczan oraz Andrzej Kuligowski Sołtys Starej Wsi. Było ono okazją do wspólnego połamania się opłatkiem. Życzenia złożyła gościom Prezes Stowarzyszenia Iwona Klaus, a także w imieniu…

Czytaj więcej...

Wielki sukces Mateusza Błońskiego

Wielki sukces Mateusza Błońskiego

2016-12-15 10:28:45 - 749 Odsłon

Wielki sukces Mateusza Błońskiego - ucznia kl. II a Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie Bardzo nas cieszy, kiedy uczniowie osiągają wysokie wyniki w  konkursach, zawodach sportowych, przeglądach czy w innych formach rywalizacji. Świadczy to o dobrej pracy wszystkich – uczniów, nauczycieli i rodziców. Sukces każdego ucznia jest sukcesem prowadzącego go nauczyciela i całej szkoły. Nasi uczniowie dostarczają nam wielu powodów do dumy! Mateusz Błoński – uczeń klasy II a został laureatem XIV edycji konkursu ekologicznego "Czystym powietrzem…

Czytaj więcej...

Zielone inwestycje w Nowym Mieście

 

ZIELONE INWESTYCJE

Dyrekcja szpitala pozyskała środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na modernizację siedmiu budynków. Sześć budynków znajduje się na terenie szpitala w Nowym Mieście, oraz jeden budynek Przychodni Rejonowej w Drzewicy. Inwestycja pt: ”Zarządzanie energią oraz Termomodernizacja w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej” zakłada przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji budynków zgodnie z wariantem optymalnego audytu energetycznego. Trwają prace przy ocieplaniu ścian, stropodachów i dachów obiektów. Dodatkowo wymieniane są stare grzejniki na nowoczesne z zaworami termostatycznymi. W budynkach zmienione zostanie oświetlenie na nowoczesne energooszczędne świetlówki oraz wymienione okna i drzwi. Prace przy termomodernizacji budynków posuwają się do przodu. Po ich zakończeniu infrastruktura szpitala będzie bardziej ekologiczna. 

Budynek warsztatowo-garażowy.

 

Budynek zaplecza gospodarczego

Dział Promocji SP ZOZ Nowe Miasto

 

Nowy parking przy szpitalu

 

Nowy parking już otwarty

Ukończono budowę parkingu znajdującego się na terenie szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Inwestycja ta realizowana była przez Lokalną Grupę Działania Gminy Nadpilicze w ramach programu „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”. W ramach tej inwestycji powstał parking z którego korzystają zarówno pacjenci, osoby z zewnątrz jak i pracownicy SP ZOZ Nowe Miasto . Dyrekcja szpitala składa podziękowania członkom Lokalnej Grupy Działania Gminy Nadpilicze, za ogromne zaangażowanie i pomoc przy realizacji tej inwestycji. Szczególne podziękowania należą się Pani burmistrz Nowego Miasta nad Pilicą Barbarze Gąsiorowskiej, oraz panu Krzysztofowi Fiks członkowi zarządu Rady Powiatu Grójeckiego. Dzięki staraniom i determinacji tych osób powstały nowe miejsca parkingowe a teren wokół szpitala zyskał nowy wygląd.

 

Budowa parkingu od lewej: V-ce Dyrektor SP ZOZ Nowe Miasto Pani Dorota Kwietniewska, pracownik działu technicznego Aleksander Wojciechowski , Burmistrz Miasta i Gminy Nowe Miasto Pani Barbara Gąsiorowska, członek Zarządu Rady Powiatu Grójeckiego Pan Krzysztof Fiks.

Parking oddany do użytku.

 

Dział Promocji SP ZOZ Nowe Miasto

Nowe inwestycje w szpitalu nowomiejskim

 

REALIZACJA AŻ PIĘCIU INWESTYCJI W NOWOMIEJSKIM SZPITALU 

 

Teren wokół szpitala w Nowym Mieście przypomina wielki plac budowy.

Pierwszą a zarazem bardzo znaczącą dla całej gminy i powiatu inwestycją jest „Rozbudowa Izby Przyjęć szpital w Nowym Mieście nad Pilicą” współfinansowana przez Unię Europejską. Obecnie remonty prowadzone są
w starej części szpitala. Modernizowane są pracownie diagnostyczne oraz pomieszczenia po Izbie Przyjęć. Robimy wszystko, by podczas trwania remontu nie ograniczać pacjentom dostępu do świadczeń. Służby techniczne tak planują prace, by nie przeszkadzały one w funkcjonowaniu placówki i pacjenci czuli się komfortowo.

Największym przedsięwzięciem ze względu na stopień skomplikowania robót jest remont klatki schodowej oraz pomieszczenia w którym w przyszłości będzie uruchomiony tomograf komputerowy.

 

Prace w tej części szpitala posuwają się naprzód. Widoczne są już efekty. Wymienione zostały wszystkie instalacje, położono nowe podłogi. Zmienił się układ pomieszczeń przez ustawienie nowych ścian działowych.

Dyrekcja szpitala pozyskuje środki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego. Po zakończeniu remontu pacjenci będą mogli korzystać z nowych pracowni USG, Endoskopii, RTG, Tomografu komputerowego oraz pracowni Testów Wysiłkowych.

 

Drugą inwestycją na ternie naszego szpitala jest „ Zarządzanie energią oraz termomodernizacja w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą”. Dyrekcja SP ZOZ pozyskała środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
w wysokości na modernizację siedmiu budynków w tym 6 na terenie szpitala oraz budynku Przychodni Rejonowej w Drzewicy.

Inwestycja ta wpisuje się w światowy trend inwestycji ekologicznych. Głównym celem tej inwestycji jest modernizacja budynków mająca na celu poprawę sprawności energetycznej. W ramach projektu zostaną wykonane prace modernizacyjne typu: wymiana grzejników i oświetlenia na energooszczędne. Ocieplenie stropodachów i dachów, docieplenie budynków oraz wymiana stolarki okiennej i drzwiowej.

Należy podkreślić że budżet szpitala nie będzie obciążony tą inwestycją ponieważ udziałem środków własnych są zrealizowane inwestycje ekologiczne Szpitala od 2007 roku (kolektory słoneczne, termomodernizacja budynków itp.)

Kolejne inwestycje prowadzona na terenie szpitala dotyczą budowy parkingów przy Szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą.

Budowa parkingu przy szpitalu realizowana jest przez Lokalną Grupę Działania Gminy Nadpiliczne w ramach Programu „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”.

Kolejny parking powstanie przy nowej Izbie Przyjęć. Inwestycję ta powstanie dzięki dotacji celowej z budżetu Powiatu Grójeckiego.

Również dzięki dotacji Starostwa Powiatowego w Grójcu zakupiony zostanie sprzęt medycznych. Nowy aparat USG oraz przyłóżkowy aparat RTG znacząco wpłyną na poprawę jakości diagnostyki obrazowej.

 

Trwające remonty w większym stopniu przystosują budynki do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz poprawią warunki w jakich odbywać będzie się proces leczenia.  

Nagrody dla pracowników szpitala

PRACOWNIK ROKU 2012 w SP ZOZ NOWE MIASTO nad Pilicą

Tytułem „Pracownika Roku 2012” wyróżniono dziewięciu pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą.

Doceniono tym samym ich ponadprzeciętne osiągnięcia w pracy zawodowej, które z pewnością mogą służyć za przykład dla pozostałych pracowników naszego zakładu.

Osoby te wykazały się wyjątkowym zaangażowaniem w wykonywanie swojej pracy, jak też w kreowaniu pozytywnego wizerunku szpitala w naszym regionie.

Nagrody, które zostały wręczone podczas posiedzenia Rady Społecznej SPZOZ, otrzymali: 

1.Lekarz Roku 2012 – Pan Hubert Czerniak 

2.Pielęgniarka Roku 2012 lecznictwa szpitalnego - Pani Halina Grzegorek

3.Pielęgniarka  Roku 2012 lecznictwa otwartego - Pani Wiesława Kowalska 

4.Ratownik Roku 2012- Pan Piotr Sadowski

5.Pracownik Roku 2012 dział gospodarczo-obsługowy- Pani Barbara Zarychta 

6.Pracownik Roku 2012 administracji – Pani Elżbieta Michalska 

7.Pracownik Roku 2012 salowa koordynująca - Pani Teresa Górska

8.Pracownik Roku 2012 salowa - Pani Danuta Kozieł

9.Pracownik Roku 2012 dział gospodarczy - Pan Aleksander Wojciechowski

Biskup z wizytą w szpitalu

BISKUP DIECEZJI ŁOWICKIEJ Z WIZYTĄ W SZPITALU

W dniu 7 maja br. gościliśmy w naszym szpitalu Biskupa Diecezji Łowickiej Andrzeja Franciszka Dziubę.

W pomieszczeniach nowo oddanej Izby Przyjęć - Dyrekcja Szpitala w osobach Tomasza Skury i Doroty Kwietniewskiej, jak też Pani Burmistrz Barbary Gąsiorowskiej w towarzystwie Członka Zarządu Powiatu Grójeckiego Krzysztofa Fiksa i Kapelana szpitala oraz pracowników - przywitali serdecznie chlebem szanownego gościa.

Po krótkiej modlitwie Biskup w serdecznych słowach zwrócił się do zebranych z gratulacjami, kierując słowa uznania dla dyrekcji i pracowników.

Następnie delegacja zwiedziła wszystkie pomieszczenia nowego budynku, wyrażając się pochlebnie o  nowoczesnych wnętrzach, komfortowych warunkach, jak też wysokiej jakości sprzętu.

Na koniec KS. Biskup udzielił swojego błogosławieństwa, życząc wszystkim zebranym wytrwałości i dalszego zaangażowania w odpowiedzialnej pracy.

Otworzą Nową Izbę Przyjęć w Nowym Mieście

W Nowym Mieście nad Pilicą ostatnie przygotowania do przeprowadzki. W szpitalu będzie też biały tydzień.

Po majowym weekendzie pacjenci szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą będą przyjmowani już w nowym budynku. Ruszy też remont starej izby.

Przy nowomiejskim szpitalu stanął nowy budynek. Trwają ostatnie poprawki wewnątrz Izby Przyjęć. Wykonywane są też ostatnie prace przy drogach dojazdowych do budynku.

W MAJU PRZEPROWADZKA

Nowa Izba jest już częściowo wyposażona. Szpital czeka też na dostawę kolejnych mebli. Część sprzętu zostanie przeniesiona ze starej Izby Przyjęć.

W Nowej Izbie Przyjęć do dyspozycji lekarzy i pacjentów będą między innymi sale diagnostyczne, zabiegowe oraz sale chorych czasowego pobytu.

- Przeprowadzka odbędzie się na początku maja – mówi Dorota Kwietniewska, wicedyrektor szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. – Po długim majowym weekendzie zaczniemy pracę już w nowym budynku.

Wtedy też zaplanowano dni otwarte szpitala, połączone z tzw. ,,Białym Tygodniem”. W nowej Izbie Przyjęć będzie można za darmo wykonać badania i skorzystać z konsultacji lekarskich.

- O szczegółach jeszcze nie chciałabym mówić, dokładny program jest opracowywany – wyjaśnia Dorota Kwietniewska.

Odbędzie się też kiermasz medyczny. Swoje stanowiska będą miały firmy produkujące i sprzedające sprzęt medyczny. Będzie można zobaczyć najnowsze urządzenia od ciśnieniomierzy poprzez specjalistyczne łóżka, aparaturę ratująca i podtrzymująca życie.

Będzie można dokonać zakupów, choćby aparatu do mierzenia ciśnienia, czy glukometrów, ale także wspomóc szpital przekazując datek na jego rzecz.

- Zaproszeni zostaną lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządów i oczywiście mieszkańcy oraz pacjenci naszego szpitala – mówi Dorota Kwietniewska.

BĘDĄ NOWE ODDZIAŁY

Przeprowadzka Izby Przyjęć nie kończy prac w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. Od razu po niej ruszy remont starej Izby. Tam będą mieściły się pracownie diagnostyczne między innymi pracownie RTG, USG czy endoskopowa. Dyrekcja stara się również o uruchomienie nowej pracowni tomografii komputerowej oraz doposażenie pozostałych. To w sumie też tylko pierwszy etap przebudowy szpitala.

Izba zajmie parter nowego budynku. Na piętrach powyżej przygotowane będzie miejsce na powiększenie oddziałów chirurgicznego i wewnętrznego. Będzie tam też nowy blok operacyjny. Utworzony będzie też oddział rehabilitacyjny. Użytkowane będą także piwnice budynku. Mają się tam znaleźć między innymi szatnie, pomieszczenia gospodarcze oraz kaplica szpitalna.

- Obecnie realizowany projekt unijny, zakłada uruchomienie Izby Przyjęć. Kolejne oddziały będą realizowane w drugim etapie inwestycji w późniejszym terminie – wyjaśnia Dorota Kwietniewska.

Nowa Izba i remont dotychczasowej mają w sumie kosztować około 5 milionów złotych, szpital dostał na ten cel 3 miliony 180 tysięcy złotych unijnego dofinansowania.

 

SP ZOZ Nowe Miasto n/P.

Dział Promocji

 

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Breadcrumb Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image