Okolica
  • Kryminałki
  • LGD
  • Sport
  • Stowarzyszenie Warka
  • Ochrona Zdrowia

Ogłoszenia drobne

Wynajem lokalu - Białobrzegi

Wynajem lokalu - Białobrzegi

LOKAL UŻYTKOWY DO WYNAJĘCIA BIAŁOBRZEGI, KRAKOWSKA 4A 260 M2 Bardzo dobra lokalizacja.... Read more...
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gościmy

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
Spotkanie Wigilijne w Starej Wsi

Spotkanie Wigilijne w Starej Wsi

2016-12-15 10:51:13 - 693 Odsłon

Spotkanie Wigilijne Stowarzyszenia ze Starej Wsi Władysław Piątkowski Wójt Gminy Belsk Duży wziął udział w Pierwszym Spotkaniu Wigilijnym Stowarzyszenia Aktywni Kulturalnie, które odbyło się 9 grudnia 2016 roku w sali świetlicy wiejskiej w Starej Wsi.  W spotkaniu uczestniczyły członkinie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród których byli min. Renata Ostatek Sekretarz Urzędu Gminy, Skarbnik Joanna Ciamarczan oraz Andrzej Kuligowski Sołtys Starej Wsi. Było ono okazją do wspólnego połamania się opłatkiem. Życzenia złożyła gościom Prezes Stowarzyszenia Iwona Klaus, a także w imieniu…

Czytaj więcej...

Wielki sukces Mateusza Błońskiego

Wielki sukces Mateusza Błońskiego

2016-12-15 10:28:45 - 749 Odsłon

Wielki sukces Mateusza Błońskiego - ucznia kl. II a Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie Bardzo nas cieszy, kiedy uczniowie osiągają wysokie wyniki w  konkursach, zawodach sportowych, przeglądach czy w innych formach rywalizacji. Świadczy to o dobrej pracy wszystkich – uczniów, nauczycieli i rodziców. Sukces każdego ucznia jest sukcesem prowadzącego go nauczyciela i całej szkoły. Nasi uczniowie dostarczają nam wielu powodów do dumy! Mateusz Błoński – uczeń klasy II a został laureatem XIV edycji konkursu ekologicznego "Czystym powietrzem…

Czytaj więcej...

Zwiedzili Pragę i Drezno

W dniach 05.12.2016 – 09.12.2016 uczniowie Niepublicznego Technikum Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą ZDZ w Kielcach wyjechali na wycieczkę dydaktyczną do Pragi i Drezna. Przyjazd do Pragi nastąpił o godzinie 17.00. Następnie zostaliśmy zakwaterowani w hotelu „Pivovar. Wszyscy uczestnicy mieli zarezerwowane pokoje dwuosobowe, trzyosobowe z łazienkami, z których byliśmy bardzo zadowoleni ze względu na wysoki trzy gwiazdkowy standard. W hotelu zamówiono również ciepłe obiadokolacje i śniadania. Wieczorem wszyscy uczestnicy udali się na wieczorny spacer uliczkami Pragi oraz odwiedzili słynne targi bożonarodzeniowe. Stolica Czech pięknie się prezentuje nocą. Zadowoleni, choć nieco zmęczeni wróciliśmy do hotelu, gdzie fani piłki nożnej zdążyli obejrzeć mecz.

 Następnego dnia o godzinie 9.00 spotkaliśmy się z zamówionym przewodnikiem i udaliśmy na zwiedzanie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od prawobrzeżnej części Wełtawy, gdzie rozłożył się słynny Hrad – Praski Zamek Zobaczyliśmy Praską Loretę, Katedrę św. Wita, Salę Władysławowską, Pałac Schwarzenbergów, przeszliśmy się Złotą Uliczką. Następnie zeszliśmy na Mala Strane, gdzie zobaczyliśmy jedno z najpiękniejszych założeń pałacowo-ogrodowych, który dziś stanowi siedzibę senatu, mianowicie Pałac Valdstejna. A na końcu przeszliśmy przez Most Karola  w kierunku Starego Miasta, gdzie wędrując tradycyjną drogą królewską dotarliśmy do Rynku gdzie zobaczyliśmy astronomiczny zegar Orloj. Następnie, przeszliśmy przez Josefov  – dzielnicę żydowską. Po powrocie do hotelu mieliśmy czas wolny na integrację. Ostatni dzień w Pradze, po śniadaniu spędziliśmy na terenie Nowego Miasta Praskiego. Przeszliśmy przez Plac św. Wacława, który jest dzisiaj prawdziwym  centrum kulturalno-rozrywkowym dla mieszkańców Pragi i  zobaczyliśmy rzeźby niepokornego czeskiego rzeźbiarza – Davida Cerny.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie najważniejszych zabytków Drezna. Były to: Zwinger – perełka saskiego baroku, Hofkirche – kościół dworski – obecnie katolicki kościół katedralny biskupstwa drezdeńskomiśnieńskiego, Fürsten Zug – poczet władców Saksonii – największy obraz na świecie wykonany z miśnieńskiej porcelany przedstawiający władców Saksonii, Frauenkirche – kościół ewangelicki, symbol odbudowującego się stale Drezna po bombardowaniu w czasie II wojny światowej, Brühlsche Terrassen – ogrody ministra finansów Augusta Mocnego Brühla – zwane balkonami Europy, Semperoper – jeden z piękniejszych budynków operowych na świecie wybudowany przez Gottfrieda Sempera 

w stylu późnego renesansu dworskiego. Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie muzeum, mieszczącego się w dawnym pałacu króla Augusta II. Mogliśmy tam zobaczyć niesamowite ozdoby wykonane na jego polecenie. Figurki, naczynia, rzeźby olśniły nas swoim przepychem. W tym samym budynku mieści się także wystawa dotycząca Imperium Osmańskiego, którą również mieliśmy przyjemność zobaczyć. Wspaniałe zbroje i broń zwróciły uwagę głównie chłopaków. Potem udaliśmy się do gabinetu matematyczno - fizycznego. Zobaczyliśmy tam przepiękne zegary, przyrządy geometryczne i wiele innych. 

Na koniec zwiedzania mogliśmy zobaczyć piękne świąteczne jarmarki i kupić sobie pierniki, gorącą czekoladę lub owocowe fondue. Było tam naprawdę pięknie. Wszędzie porozstawiane choinki, światełka w różnych kolorach tęczy, delikatna wigilijna muzyka i zapach ciast i pierników już na dobre wprowadził nas w świąteczny klimat.  To była naprawdę cudowna wycieczka.

 /Adrian Stepień/

Staż w Niemczech

Od 6 do 26 listopada grupa 16 uczennic z Niepublicznego Technikum Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach kształcących się
w zawodzie technik usług fryzjerskich odbywała staż zagraniczny w Niemczech w ramach projektu „
Praktyka czyni mistrza, czyli zawód kluczem do sukcesu na europejskim rynku pracy’’. Na bezpłatnych praktykach młodzież zdobyła cenne doświadczenie w swoim zawodzie.

Wyjazd na praktyki zawodowe do Schkeuditz odbył się w ramach projektu „Praktyka czyni mistrza, czyli zawód kluczem do sukcesu na europejskim rynku pracy’’, realizowanym przez Szkoły ZDZ w Nowym Mieście nad Pilicą. Projekt otrzymał wsparcie finansowe z Programu Erasmus + PO WER.

Uczniowie z tej szkoły nie pierwszy raz uczyli się swojego zawodu na zagranicznych praktykach zawodowych finansowanych ze środków unijnych. Tym razem na miejsce realizacji stażu wybrano Schkeuditz.

Pobyt w Niemczech poprzedziły staranne przygotowania w kraju. Obejmowały one m.in.: szkolenie kulturowe, na którym uczennice poznały zwyczaje, tradycje i kulturę życia codziennego, a także kurs pedagogiczny i naukę języka niemieckiego.

Najważniejszym zadaniem stażystów podczas pobytu w Niemczech była praca związana
z zawodem. Uczennice były przydzielone do kilku niemieckich salonów fryzjerskich, gdzie pod troskliwą opieką pracodawców nabywały umiejętności i kompetencje zawodowe. Uczestniczki stażu bardzo zaangażowały się w wykonywanie zadań zawodowych, co zostało zauważone przez pracodawców i wpłynęło na wysoką ocenę końcową uczniów.

Organizacja przyjmująca wraz z opiekunami zadbali o pożyteczne i atrakcyjne wypełnienie czasu wolnego. Uczennice poznawały Schkeuditz i Lipsk, ich walory turystyczne oraz historię. Najciekawsza jednak była wycieczka do Drezna oraz weekend spędzony w Berlinie.

Praktykę zawodową w Niemczech uczennice postrzegają jako niezwykłą przygodę życiową, wzmacniającą ich pozycję na lokalnym rynku pracy i sprzyjającą wszechstronnemu rozwojowi zawodowemu, osobistemu i społecznemu. Cały staż, zarówno przygotowanie, jak i sam pobyt w Niemczech, uczestniczki oceniają jako znakomite.

Efektami wymiernymi stażu są dokumenty potwierdzające praktykę – Europass - Mobilność, certyfikat organizacji przyjmującej i certyfikat z przygotowania językowego. Nie ulega wątpliwości, że wsparcie finansowe udzielone w ramach Programu Erasmus + PO WER wpłynęło na podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego.

Wsparcie finansowe dało również Szkołom ZDZ w Nowym Mieście nad Pilicą okazję do wyrównywania szans edukacyjnych swoich uczniów, objęcia pomocą młodzieży ze wsi
i małych miejscowości, z poszanowaniem zasad równouprawnienia dla wszystkich potencjalnych uczestników stażu.

Dofinansowanie unijne kompleksowo obejmowało wszystkie zagadnienia związane
z realizacją stażu: podróż, ubezpieczenie, transport lokalny, zakwaterowanie, wyżywienie, przygotowanie pedagogiczne, kulturowe i językowe, niezbędne pomoce dydaktyczne.

Realizacja projektu Erasmus + PO WER sprzyja nie tylko rozwojowi Niepublicznego Technikum Zawodowego ZDZ w Nowym Mieście nad Pilicą przez zwiększenie atrakcyjność na lokalnym rynku edukacyjnym, ale daje większe szanse na znalezienie miejsc pracy przez uczestników praktyk. Realizacja takiego projektu służy również wymianie doświadczenia zawodowego nauczycieli, zwiększa potencjał i mobilność szkoły.

 

Projekt „Praktyka czyni mistrza, czyli zawód kluczem do sukcesu na europejskim rynku pracy’’

Nr projektu 2016-1-PL01-KA102-023733

Niepubliczne Technikum Zawodowe w Nowym Mieście nad Pilicą Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

26-420 Nowe Miasto nad Pilicą, ul. Tomaszowska 123/40 A

 

www.zdz.kielce.pl


 

Dzień Pluszowego Misia

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w Oddziałach Przedszkolnych Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Dnia 25 listopada 2016 roku dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Była to znakomita okazja do przybliżenia maluchom literatury, której bohaterami są misie. Program zajęć dla najmłodszych przygotowała pani bibliotekarka a realizowali starsi koledzy   i koleżanki z klas V i VI. 

Wszystkie dzieci przyniosły z domu ulubione maskotki i razem z nimi wysłuchały opowieści o historii powstania pluszowego misia. Maluchom tego dnia nie zabrakło licznych atrakcji i niespodzianek. Uczestniczyły w pokazie prezentacji multimedialnej: „W misiowej krainie”, dotyczącej wszystkich znanych im mniej lub bardziej sylwetek misiów. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, bawiły się w starego niedźwiedzia. Dużo radości sprawiły im „misiowe tańce”- zabawy z ulubionym pluszakiem. Niezwykle interesujące okazało się przeczytanie dzieciom bajki – „Masza i niedźwiedź. Nie budzić do wiosny”. Maluchy z zaciekawieniem słuchały opowieści o tym dużym misiu i były ciekawe dalszych jego przygód. Po odczytaniu opowiadania został przeprowadzony quiz wiedzy, podczas którego sprawdzona została umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem. Atrakcją dla dzieci było malowanie twarzy oraz robienie  „misiowych” tatuaży. Maluchy brały udział w różnych quizach i zgadywankach, gdzie mogły wykazać się posiadaną wiedzą, dotyczącą znajomości bajek, których głównymi bohaterami są misie. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych i plastycznych – wyczarowywali „troskliwe misie” z rolek po papierze toaletowym.

Na zakończenie tego radosnego dnia w przedszkolu wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy w kształcie postaci misia, zakładki do książek, naklejki oraz misiowe kolorowanki. 

Podstawowym celami przeprowadzonych zajęć z okazji Dnia Pluszowego Misia było rozbudzenie ciekawości czytelniczej małych dzieci, zachęcenie do kontaktu z książką, integracja maluchów ze starszymi kolegami i koleżankami, jak również przybliżenie dzieciom historii powstania pluszowego misia oraz zapoznanie z sylwetkami różnych misiów. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. 

PSP Nowe Miasto

Sprzedaż - ul. Bielińskiego 2

WYKAZ NIERUCHOMOŚCI

PRZEZNACZONYCH DO SPRZEDAŻY

Nieruchomości, położone na terenie miasta Nowe Miasto nad Pilicą, stanowiące własność Gminy Nowe Miasto nad Pilicą, zostały przeznaczone do sprzedaży w przetargu ustnym nieograniczonym

L.p.

Położenie nieruchomości/ przeznaczenie w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Nr działki

Powierzchnia [m2]

Nr KW

Cena wywoławcza netto [zł]

 

m. Nowe Miasto nad Pilicą ul. Bielińskiego 2
przeznaczenie podstawowe: urządzona zieleń parkowa

przeznaczenie uzupełniające terenu: urządzenia komunikacji, elementy małej architektury, zakaz zmiany ukształtowania terenu, maksymalna ochrona istniejącej skarpy i parowów strefa ochrony archeologicznej „W” obowiązuje uzgadnianie wszelkich planowanych inwestycji na etapie warunków zagospodarowania terenu z Wojewódzkim Konserwatorem zabytków ZAKAZ WPROWADZANIA ZABUDOWY (115 ZP)

559

7530

Postanowienie sądu INs 600/06

68 000,00

 

 

Jednocześnie informuje, że pierwszeństwo w nabyciu ww. nieruchomości przysługuje osobie, która była poprzednim właścicielem zbywanej nieruchomości pozbawionym prawa własności tej nieruchomości przed dniem 5 grudnia 1990 r. albo jego spadkobiercą lub jeżeli przysługuje mu roszczenie o nabycie nieruchomości z mocy prawa. Pod warunkiem, że złoży odpowiedni wniosek o jej nabycie w terminie do dnia 29 grudnia 2016 r.

Sprzedaż - ul. Owocowa 5 i 7 22.12.16

Załącznik nr 2

do Zarządzenia Burmistrza Miasta i Gminy

Nowe Miasto nad Pilicą a dnia 17 listopada 2016 r.

 

OGŁOSZENIE O PRZETARGU USTNYM NIEOGRANICZONYM

na sprzedaż nieruchomości składającej się z dwóch działek (poniżej)

L.p

Położenie i opis

Nr
działki

Pow. nieruchomości
[m
2]

KW

Przeznaczenie w Planie Ogólnym Zagospodarowania Przestrzennego

Cena

wywoławcza*)
[zł]

Wadium
[zł]

 

m. Nowe Miasto nad Pilicą
ul. Owocowa 5

2010

635

RA1G/00042985/8

przeznaczenie podstawowe: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna

przeznaczenie uzupełniające terenu: zabudowa gospodarcza, garaże wbudowane w bryłę budynku mieszkalnego lub wolnostojące, usługi o uciążliwości nie wykraczającej poza granice działki wbudowane w budynek mieszkalny lub wolnostojące dla prowadzenia działalności gospodarczej związanej z bytowaniem mieszkańców, urządzenia infrastruktury technicznej dla potrzeb lokalnych, urządzenia komunikacji, zieleń urządzona, obiekty małej architektury, powierzchnia biologicznie czynna terenu – 40% maksymalna wysokość budynków mieszkaniowych – dwie kondygnacje, w tym poddasze użytkowe, maksymalna wysokość budynków gospodarczych – jedna kondygnacja maksymalna wysokość budynków usługowych – jedna kondygnacja, obowiązuje zachowanie jednolitej kolorystyki pokrycia dachów dla wszystkich obiektów kubaturowych w ramach wydzielonej działki, lokalizowania ogrodzeń o maksymalnej wysokości 1,8 m z dopuszczeniem ogrodzeń na podmurówce o maksymalnej wysokości 0,6 m bezpośrednio w liniach rozgraniczających dróg, z zakazem realizacji ogrodzeń pełnych oraz z prefabrykatów betonowych (45 MN)

39 000,

4 000,-

 

 

m. Nowe Miasto nad Pilicą
ul. Owocowa 7

2009

300

19 000,

2 000,-

 

58 000,-                   6 000,-                                                                                 

*) jest to kwota netto, do wylicytowanej ceny należy dodać 23% podatku VAT,

Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wniesienie wadium w gotówce w łącznie w kwocie 6 000,- najpóźniej 3 dni przed przetargiem na konto prowadzone przez Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej Oddz. w Nowym Mieście przy ul. Warszawskiej 20 nr rachunku: 06-92910001-0023490020000060. Wpłacenie wadium oznacza przyjęcie warunków przetargu.

Przetarg odbędzie się w dniu 22 grudnia 2016 r. o godz. 15 00

w sali nr 18 Urzędu Miasta i Gminy w Nowym Mieście nad Pilicą, przy pl. O. H. Koźmińskiego 1/2.

 

  1. Dowód wniesienia wadium przez uczestnika przetargu podlega przedłożeniu komisji przetargowej przed otwarciem przetargu.

  2. Wadium zwraca się po odwołaniu lub zamknięciu przetargu, jednak nie później niż przed upływem 3 dni.

  3. Wadium wpłacone w gotówce przez uczestnika, który przetarg wygra, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości.

  4. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który wygrał przetarg, od zawarcia aktu notarialnego.

  5. Dodatkowych informacji o przedmiocie i warunkach przetargu można uzyskać w Referacie Infrastruktury, Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą, pl. O. H. Koźmińskiego 1/2 lub telefonicznie pod numerem: 48 674-10-98 wew. 46.

Cykl spotkań w Żdżarach

Cykl spotkań w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bł. F. Siedliskiej w Żdżarach

Zgodnie z założeniami misji i wizji Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. Franciszki Siedliskiej w Żdżarach, której koncepcją jest ,,W stronę rodzinnej szkoły sukcesu - łączenie pokoleń”, współpraca ze środowiskiem oraz innowacyjne - aktywizujące metody nauczania, trwa cykl spotkań z ludźmi reprezentującymi szczególnie ciekawe zawody, zajęcia i pasje.

Pierwsze spotkanie składające się z dwóch etapów miało miejsce w ubiegłym roku szkolnym, 2015/2016  -  w styczniu i w czerwcu.  Były to zajęcia z myśliwymi Koła Łowieckiego ,,Łoś” - Kozietuły i członkami Towarzystwa Przyrodniczo-Łowieckiego ,,Modrzewina”.

Myśliwi przedstawili prezentację multimedialną, dzięki której uczniowie szkoły mogli zobaczyć wiele ciekawostek z życia zwierząt naszych lasów i pól a także usłyszeć  ich ,,mowę”.

Panowie w pełnym rynsztunku zapoznali uczniów z rolą i pracą myśliwego, łącząc prelekcję z wystawą: ilustracji, książek i myśliwskich trofeów.

Uczniowie dowiedzieli się, że rolą kół myśliwskich jest utrzymanie zachowania równowagi fauny w przyrodzie, w tym również opieka nad zwierzętami i dokarmianie w okresie zimowym.

Myśliwi przeprowadzili lekcję przyrodniczą w terenie, a także  przygotowali uczniom myśliwskie ognisko z poczęstunkiem.

Ewaluacją spotkania był konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Zainteresowanie uczniów tematem było tak duże, że pytaniom nie było końca.

Organizatorkami spotkania były pp. Dyrektor Szkoły Marzanna Olborska i Iwona Babis - nauczycielka przyrody.

Drugie spotkanie odbyło się 21 listopada br. ze strażakami z Grójca, Nowego Miasta nad Pilicą i z własnego terenu: z Godzimierza, Jankowic i ze Żdżar.

W spotkaniu uczestniczyli strażacy, którzy są dziadkami i ojcami uczniów, a także zaprezentowała się sekcja ,,Młodzików”, którą stanowią uczniowie szkoły.

Spotkanie rozpoczęło się alarmem i próbną ewakuacją z efektami pirotechnicznymi.

Następnie Panowie Strażacy zapoznali uczniów ze strukturą Straży Pożarnej, zagrożeniami pożarowymi, akcjami bojowymi i zasadami postępowania w chwili zagrożenia pożarowego.

Dokonali również prezentacji technicznego wyposażenia samochodów i sprzętu gaśniczego.

Zainteresowanie uczniów było tak wielkie, że ,,poświęcili” obiad, niektórzy uczniowie nie chcieli wracać do domu a inni zgłaszali swój akces przynależności do tej organizacji.

Zwieńczeniem spotkania były serdeczne podziękowania Strażakom za ich bezinteresowną, ciężką i ofiarną służbę wyrażone przez Panią Dyrektor i  uczniów.

Widoczne było wzruszenie Panów Strażaków, kiedy dzieci śpiewały piosenki: ,,Niech żyje ogniowa straż, co broni mienia i nas…”, ,,Kiedy ludzka gdzieś rozpacz i cierpienie i lęk tam strażacka jednostka na ratunek mknie…”, ,,Na pomoc, na pomoc, ile sił w motorze, kto lepiej niż strażak w nieszczęściu pomoże?...”, ,,Gdy zakończy się akcja nikt nie daje nam róż, taka służba strażacka, taka służba i już…”.

Teksty piosenek i wierszy najlepiej wyrażają bohaterską postawę każdego strażaka, godną największego uznania i naśladowania.

Organizatorki spotkania, pp. Dyrektor Szkoły Marzanna Olborska, Elżbieta Dziuba, Jolanta Kucińska i Anna Plichta serdecznie dziękują Panom: za poświęcenie czasu, przybycie do szkoły, wszelki trud poniesiony w związku z prezentacją sprzętu technicznego, a przede wszystkim za to, że jesteście.


Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Breadcrumb Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image