Okolica
  • Kryminałki
  • LGD
  • Sport
  • Stowarzyszenie Warka
  • Ochrona Zdrowia

Ogłoszenia drobne

Wynajem lokalu - Białobrzegi

Wynajem lokalu - Białobrzegi

LOKAL UŻYTKOWY DO WYNAJĘCIA BIAŁOBRZEGI, KRAKOWSKA 4A 260 M2 Bardzo dobra lokalizacja.... Read more...
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
Spotkanie Wigilijne w Starej Wsi

Spotkanie Wigilijne w Starej Wsi

2016-12-15 10:51:13 - 741 Odsłon

Spotkanie Wigilijne Stowarzyszenia ze Starej Wsi Władysław Piątkowski Wójt Gminy Belsk Duży wziął udział w Pierwszym Spotkaniu Wigilijnym Stowarzyszenia Aktywni Kulturalnie, które odbyło się 9 grudnia 2016 roku w sali świetlicy wiejskiej w Starej Wsi.  W spotkaniu uczestniczyły członkinie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród których byli min. Renata Ostatek Sekretarz Urzędu Gminy, Skarbnik Joanna Ciamarczan oraz Andrzej Kuligowski Sołtys Starej Wsi. Było ono okazją do wspólnego połamania się opłatkiem. Życzenia złożyła gościom Prezes Stowarzyszenia Iwona Klaus, a także w imieniu…

Czytaj więcej...

Wielki sukces Mateusza Błońskiego

Wielki sukces Mateusza Błońskiego

2016-12-15 10:28:45 - 804 Odsłon

Wielki sukces Mateusza Błońskiego - ucznia kl. II a Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie Bardzo nas cieszy, kiedy uczniowie osiągają wysokie wyniki w  konkursach, zawodach sportowych, przeglądach czy w innych formach rywalizacji. Świadczy to o dobrej pracy wszystkich – uczniów, nauczycieli i rodziców. Sukces każdego ucznia jest sukcesem prowadzącego go nauczyciela i całej szkoły. Nasi uczniowie dostarczają nam wielu powodów do dumy! Mateusz Błoński – uczeń klasy II a został laureatem XIV edycji konkursu ekologicznego "Czystym powietrzem…

Czytaj więcej...

Wielki sukces licealistów

WIELKI SUKCES LICEALISTÓW Z MOGIELNICY

Rok szkolny 2016/2017 jest dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Mogielnicy szczególny. Na ten rok przypada bowiem jubileusz 70- lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego. Placówka ma za sobą chlubną i bogatą historię. Od początku istnienia szkoły uczniowie przygotowywani pod czujnym okiem pedagogów, biorą udział w konkursach na szczeblu szkolnym, gminnym, powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i mogą się pochwalić licznymi sukcesami w różnych dziedzinach. Nasza szkoła posiada bogate tradycje kulturalne i sportowe. Każdy rok obfituje w imprezy na niezwykle wysokim poziomie artystycznym, podczas których młodzież prezentuje szeroki wachlarz swoich umiejętności. Możemy też pochwalić się utalentowanymi sportowcami. Uczniowie naszego liceum to mistrzowie i medaliści w takich dyscyplinach sportowych jak tenis stołowy, ringo, piłka nożna, piłka siatkowa dziewcząt oraz chłopców. LO w Mogielnicy to szkoła przyjazna dla uczniów, umożliwiająca im wszechstronny rozwój, inspirująca do działań i inicjatyw. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu Dyrekcji Szkoły: p. Dyrektor Jolanty Tomczyk, p. Dyrektor Anny Łukaszczyk i p. Dyrektor Urszuli Tomali – Kujat chlubna przeszłość placówki jest kontynuowana. Czas płynie, ale pewne rzeczy nie ulegają zmianie i tak jak kiedyś, tak i dziś w naszej szkole cenimy wszechstronność młodych ludzi, którzy mają dzięki temu szanse rozwijać swoje różnorodne talenty - nie tylko artystyczne, ale także te związane ze zdobywaniem wiedzy i poszerzaniem swoich naukowych horyzontów. 

      Na ten rok szkolny przypada również wielki sukces naszych licealistów. Uczniowie wzięli udział w konkursie zorganizowanym z okazji 30 - lecia istnienia firmy farmaceutycznej Adamed: „30 laboratoriów na 30-lecie”, w którym do wygrania było wyposażenie pracowni chemicznej, biologicznej lub fizycznej o wartości 10 000 złotych. Zadania konkursowe nie były łatwe. Pierwszy etap polegał bowiem na przygotowaniu ciekawego filmu, trwającego zaledwie 3 minuty, na jeden z podanych tematów: 

Chemia w kuchni i jedzeniu

Co by było, gdyby…? 

Z czego składa się wszechświat?

Jak komórka przetwarza energię z pożywienia? 

Uczniowie klasy III C LO pod czujnym okiem swojej wychowawczyni p. Jolanty Pawłowskiej oraz Dyrekcji Szkoły przygotowali film pt. „Co by było, gdyby…wyginęły pszczoły”. Aby uatrakcyjnić pracę uczniowie skorzystali z pomocy lokalnego pszczelarza pana Artura Lenarta, dzięki któremu mogli podejrzeć życie pszczół i zgromadzić ciekawy materiał filmowy. Gotowy film został wysłany do organizatorów konkursu i po wstępnej weryfikacji zakwalifikowany do udziału w zmaganiach. Warunkiem przejścia do kolejnego etapu, było zdobycie jak największej liczby głosów internautów. Spośród 350 prac tylko 100 miało możliwość uczestniczenia w finale. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, nauczycieli,  Dyrekcji i rodziców udało się zebrać wymaganą liczbę głosów i zająć drugie miejsce w pierwszym etapie konkursu. Udział w tym przedsięwzięciu pokazał, że uczniowie ZSO stanowią odpowiedzialną i zgraną społeczność, potrafiącą działać dla wspólnego celu, zaangażowaną w sprawy szkoły, z którą się identyfikują.

Drugi etap konkursu obejmował merytoryczną ocenę nadesłanych prac przez profesjonalne jury, na wyniki trzeba było czekać do 30 września. Wtedy właśnie okazało się, że nasi licealiści znajdują się na liście zwycięzców. To ogromny sukces szkoły, pokazujący, że LO w Mogielnicy to placówka gwarantująca nauczanie na najwyższym poziomie, zapewniająca uczniom możliwość wszechstronnego rozwoju.    

     Nagroda w postaci symbolicznego czeku na 10 000 złotych i listu gratulacyjnego została wręczona podczas obchodów jubileuszu 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego przez przedstawicielkę firmy Adamed, panią Kamilę Ferenc. W ten sposób w tym niezwykłym, uroczystym dniu przeszłość spotkała się z teraźniejszością, podkreślając kontynuację dokonań uczniów tej szkoły i zapisując na kartach jej kronik kolejną chlubną kartę. Obecnie czekamy na zamówiony sprzęt do pracowni chemicznej, który ułatwi pracę uczniom i nauczycielom, i z pewnością będzie służył kolejnym rocznikom absolwentów naszego liceum.     

     Optymizmem napawa fakt, iż są młodzi ludzie, którzy chcą poświęcić swój czas, potrafią działać w zespole i umieją się zaangażować w pracę na rzecz wspólnego dobra. Jesteśmy dumni, że uczniowie ZSO nie boją się wyzwań, są kreatywni i odpowiedzialni. 

 

Uczniowie klasy IIIC

wraz z wychowawcą 

Jolantą Pawłowską

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Breadcrumb Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image