Okolica
  • Kryminałki
  • LGD
  • Sport
  • Stowarzyszenie Warka
  • Ochrona Zdrowia

Ogłoszenia drobne

Wynajem lokalu - Białobrzegi

Wynajem lokalu - Białobrzegi

LOKAL UŻYTKOWY DO WYNAJĘCIA BIAŁOBRZEGI, KRAKOWSKA 4A 260 M2 Bardzo dobra lokalizacja.... Read more...
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
Spotkanie Wigilijne w Starej Wsi

Spotkanie Wigilijne w Starej Wsi

2016-12-15 10:51:13 - 692 Odsłon

Spotkanie Wigilijne Stowarzyszenia ze Starej Wsi Władysław Piątkowski Wójt Gminy Belsk Duży wziął udział w Pierwszym Spotkaniu Wigilijnym Stowarzyszenia Aktywni Kulturalnie, które odbyło się 9 grudnia 2016 roku w sali świetlicy wiejskiej w Starej Wsi.  W spotkaniu uczestniczyły członkinie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród których byli min. Renata Ostatek Sekretarz Urzędu Gminy, Skarbnik Joanna Ciamarczan oraz Andrzej Kuligowski Sołtys Starej Wsi. Było ono okazją do wspólnego połamania się opłatkiem. Życzenia złożyła gościom Prezes Stowarzyszenia Iwona Klaus, a także w imieniu…

Czytaj więcej...

Wielki sukces Mateusza Błońskiego

Wielki sukces Mateusza Błońskiego

2016-12-15 10:28:45 - 748 Odsłon

Wielki sukces Mateusza Błońskiego - ucznia kl. II a Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie Bardzo nas cieszy, kiedy uczniowie osiągają wysokie wyniki w  konkursach, zawodach sportowych, przeglądach czy w innych formach rywalizacji. Świadczy to o dobrej pracy wszystkich – uczniów, nauczycieli i rodziców. Sukces każdego ucznia jest sukcesem prowadzącego go nauczyciela i całej szkoły. Nasi uczniowie dostarczają nam wielu powodów do dumy! Mateusz Błoński – uczeń klasy II a został laureatem XIV edycji konkursu ekologicznego "Czystym powietrzem…

Czytaj więcej...

Europa-Mobile w ZSP w Jasieńcu

Dzień z Europe-Mobile w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu

Europamobil” to projekt dla uczniów i studentów. 20 studentów z różnych krajów Unii Europejskiej podróżuje autokarem, tzw. „Europamobil“, do szkół znajdujących się w wybranym i co roku innym regionie Europy. Tym razem, studenci przyjechali do naszej szkoły, by poprowadzić warsztaty dotyczące ważnych kwestii związanych z Unią Europejską. Nasza szkoła znalazła się wśród 10 wybranych- spośród 50 szkół aplikujących. Odwiedziło nas 20 studentów-wolontariuszy i wolontariuszek z 15 różnych krajów Europy  (Węgry, Belgia, Dania, Austria, Wielka Brytania, Niemcy, Serbia, Chorwacja, Słowenia, Słowacja, Bułgaria, Francja, Włochy, Grecja).

Warsztaty poprzedziło spotkanie inauguracyjne dla całej społeczności szkolnej, na sali gimnastycznej. Młodzi goście zostali powitani przez panią Dyrektor Dorotę Nowak – Michałowską. Następnie pan Stephan Bastos z fundacji Genshagen przedstawił młodzieży założenia projektu, a studenci krótko opowiedzieli o sobie i zaprezentowali przygotowany program artystyczny.

Następnie ponad stu wybranych uczniów udało się do klas lekcyjnych, by pogłębić tematy: Jak działa Unia Europejska; Różnorodność kulturowa i europejska tożsamość; Migracje w Europie; Demokracja i partycypacja w Europie. Goście i nasza młodzież szybko znaleźli „wspólny język”, a dzień upłynął bardzo szybko. Miłym akcentem okazał się słodki poczęstunek przygotowany przez naszych uczniów. Na pożegnanie goście otrzymali jako upominek jabłka – symbol naszego regionu.   

Dzięki „Europamobil“ uczniowie stają się świadomi możliwości, jakie stwarza im Unia Europejska, otwierając przed nimi swoje granice i zapraszając do bycia „mobilnym”. Poprzez wspólną pracę uczniów i studentów młodzież uczy się lepiej poznawać i rozumieć państwa sąsiednie i ich mieszkańców.

Ten dzień był ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów. Pytani o wrażenia odpowiadali, że było fantastycznie, a bariera językowa nie stanowiła takiej przeszkody jak sądzili. Wszyscy chcieliby wziąć udział w takim wydarzeniu ponownie. Tematyka spotkania zachęciła ich do dalszych przemyśleń i poszukiwań odpowiedzi na pytania dotyczące Unii Europejskiej, chociaż niektórzy przyznali, że tematy dotyczące migracji są trudne. Młodzi ludzie zauważyli jakie możliwości daję im bycie obywatelem wspólnej Europy.

4 października w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca kolejną edycję projektu EUROPAMOBILE, realizowanego po raz drugi na Mazowszu przez   niemiecką Fundację Genshagen oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej. W 10 wybranych szkołach na Mazowszu zorganizowano DZIEŃ Z EUROPAMOBILE, czyli międzynarodowe spotkania z całą społecznością szkolną i warsztaty poświęcone różnym aspektom europejskim. Całemu projektowi przyświecała idea, aby integracja europejska stała się dla uczniów i uczennic konkretnym doświadczeniem, nie tylko poprzez rozmowę na europejskie tematy, wykorzystanie znajomości języka angielskiego lub niemieckiego, ale także poprzez autentyczne spotkania z młodymi ludźmi z różnych stron Europy oraz interaktywne zadania i aktywności angażujące wszystkich uczestników. W czasie konferencji podsumowującej wolontariusze prowadzący warsztaty w szkołach oraz przedstawiciele instytucji zaangażowanych podzielili się swoimi doświadczeniami i refleksjami. Wolontariusze przedstawili w formie  interaktywnych prezentacji metodologię Projektu, swoje pomysły oraz rezultaty  pracy z uczniami i uczennicami w szkołach podczas warsztatów. Pozwoliło to nauczycielom  - opiekunom uczestniczącym w konferencji na bliższe poznanie pomysłów studentów oraz zapoznanie się z refleksjami uczniów po warsztatach.

Edyta Urbańczyk - Rosłoń  

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Breadcrumb Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image