Okolica
  • Kryminałki
  • LGD
  • Sport
  • Stowarzyszenie Warka
  • Ochrona Zdrowia

Ogłoszenia drobne

Wynajem lokalu - Białobrzegi

Wynajem lokalu - Białobrzegi

LOKAL UŻYTKOWY DO WYNAJĘCIA BIAŁOBRZEGI, KRAKOWSKA 4A 260 M2 Bardzo dobra lokalizacja.... Read more...
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
Spotkanie Wigilijne w Starej Wsi

Spotkanie Wigilijne w Starej Wsi

2016-12-15 10:51:13 - 693 Odsłon

Spotkanie Wigilijne Stowarzyszenia ze Starej Wsi Władysław Piątkowski Wójt Gminy Belsk Duży wziął udział w Pierwszym Spotkaniu Wigilijnym Stowarzyszenia Aktywni Kulturalnie, które odbyło się 9 grudnia 2016 roku w sali świetlicy wiejskiej w Starej Wsi.  W spotkaniu uczestniczyły członkinie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród których byli min. Renata Ostatek Sekretarz Urzędu Gminy, Skarbnik Joanna Ciamarczan oraz Andrzej Kuligowski Sołtys Starej Wsi. Było ono okazją do wspólnego połamania się opłatkiem. Życzenia złożyła gościom Prezes Stowarzyszenia Iwona Klaus, a także w imieniu…

Czytaj więcej...

Wielki sukces Mateusza Błońskiego

Wielki sukces Mateusza Błońskiego

2016-12-15 10:28:45 - 749 Odsłon

Wielki sukces Mateusza Błońskiego - ucznia kl. II a Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie Bardzo nas cieszy, kiedy uczniowie osiągają wysokie wyniki w  konkursach, zawodach sportowych, przeglądach czy w innych formach rywalizacji. Świadczy to o dobrej pracy wszystkich – uczniów, nauczycieli i rodziców. Sukces każdego ucznia jest sukcesem prowadzącego go nauczyciela i całej szkoły. Nasi uczniowie dostarczają nam wielu powodów do dumy! Mateusz Błoński – uczeń klasy II a został laureatem XIV edycji konkursu ekologicznego "Czystym powietrzem…

Czytaj więcej...

Ślubowanie w ZS w Drwalewie

Ocena użytkowników:  / 0

Nasza klasa jest wspaniała, już nas lubi szkoła cała……

tak śpiewały pierwszaki z Zespołu Szkół w Drwalewie podczas ślubowania. Ta ważna uroczystość odbyła się w naszej szkole 24 listopada 2016r. Nowi uczniowie, odświętnie ubrani, w obecności nauczycieli, rodziców i uczniów całej szkoły wypowiedzieli słowa przysięgi na sztandar szkoły. Dzięki temu aktowi zostali włączeni do społeczności szkolnej. Po części oficjalnej klasa przedstawiła przygotowany pod okiem wychowawczyni Moniki Gwiazdoń bogaty program artystyczny. Popisom wokalnym, tanecznym i recytatorskim nie było końca. Za swój piękny występ uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią Bożeną Pietras przygotowali prawdziwy chrzest bojowy dla małych uczniów. Pierwszaki musiały pokonać tor przeszkód, wykazać się szeroką wiedzą na temat naszej ojczyzny i szkoły oraz przejść trudny test smaku. Wszyscy uczniowi I klasy doskonale poradzili sobie z trudnymi zadaniami. Po ciężkich bojach pierwszaki udały się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

Po klasie pierwszej szkoły podstawowej uroczyste ślubowanie złożyła klasa I gimnazjum pod kierunkiem pani dyrektor Jadwigi Lidii Pietrzak.

 

Zespół Szkół w Drwalewie


 

Tydzień Życzliwości, Pozdrowień i Praw Dziecka

Ocena użytkowników:  / 0

W dniach od 21 do 25 listopada w naszej szkole w klasach 0-VI odbył się  Tydzień Życzliwości, Pozdrowień i Praw Dziecka. W tym czasie korytarze zamieniły się w pełne kolorów aleje życzliwości, ponieważ każdemu dniu tygodnia towarzyszył inny kolor: poniedziałek – czerwony, wtorek – pomarańczowy, środa – żółty, czwartek – zielony, piątek – niebieski.  

Wszyscy uczniowie starali się w tym czasie być szczególnie życzliwi wobec otaczających osób. Wspólnie dbali o miłą atmosferę w szkole. Przez cały tydzień używali „magicznych słów” takich ja: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, do widzenia. Mówili sobie miłe rzeczy, komplementy, pomagali sobie w różnych sytuacjach. Na korytarzu pojawiło się drzewko życzliwości, gdzie każdy uczeń i każdy pracownik szkoły mógł zawiesić  kolorowy listek. Każdy taki listek zawierał pozdrowienia, życzenia lub po prostu miłe słowa do wybranych osób (kolegów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły). Wychowawcy przeprowadzili lekcje poświęcone życzliwości i tolerancji oraz prawom dziecka. Nauczyliśmy się też piosenek tematycznie związanych z naszym tygodniem- Tolerancja-S. Soyka, Prawa dziecka- Orkiestra Dni Naszych. Każdy życzliwy zrobił sobie fotkę w szalonym przebraniu. Stworzyliśmy Galerię Życzliwości, w której znalazły się prace plastyczne, wierszyki i rymowanki oraz projekty Orderu życzliwości. Zwycięski order wykonał uczeń klasy IV- Mateusz Rutecki.  Tym właśnie orderem zostali uhonorowani najbardziej życzliwi uczniowie w poszczególnych klasach. Ordery życzliwości zdobyli:  Katarzyna Stelmasiak, Kacper Paprzycki, Aleksandra Antkiewicz, Dawid Przybytniak, Anna Kamińska, Marta Pakuła, Kinga Ruta. W czwartek uczestniczyliśmy w dyskotece andrzejkowej. 

Przy dyżurnych wystawiona była także Skrzynka życzliwości, do której można było wrzucać miłe listy do wybranych osób (kolegów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły). Listy roznoszone były przez Listonoszy Życzliwości.

 Dodatkowo na „Drzewku Życzliwości” można było przyczepić rymowanki, wierszyki na temat życzliwości lub życzenia. Działała „Poczta życzliwości”, za pośrednictwem której można było przesłać kartki z pozdrowieniami i życzeniami dla koleżanki lub kolegi z innych klas. W każdej klasie wybrano jedną osobę, która zasługiwała na tytuł „Króla” lub „Królowej” życzliwości. Wybrane osoby zostały nagrodzone dyplomem i koroną na apelu podsumowującym całotygodniową akcję. W klasach I-II przeprowadzono konkurs plastyczny na „Order życzliwości” – wpłynęło bardzo dużo ciekawych i pomysłowych prac. Uczniowie kl. III a przygotowali i przedstawili inscenizację pt: „Ballada o uprzejmym smoku”. W trakcie tygodnia szkolnej życzliwości uczniowie zapoznali się z Dekalogiem Człowieka Życzliwego, który określał zasady zachowania i postępowania każdego człowieka.

Nie zapominajmy, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty, sprawiają, że to, co robimy, daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania.


Mikołajkowe podróże

Ocena użytkowników:  / 0

Mikołajkowe podróże

W środę 30.XI. 2016 r uczniowie  klas 0-4 wraz z wychowawcami byli na wycieczce autokarowej w Warszawie. Stolica przywitała nas  zimowo i świątecznie. 

 Na miejscu, w Teatrze Kamienica spotkaliśmy się  z kolegami i koleżankami ze szkoły z Nowej Wsi. Wspólnie obejrzeliśmy spektakl  pt. „Imieniny Świętego Mikołaja”. Tytułowy Mikołaj był wesoły, zabawny, serdeczny i bardzo się ucieszył z naszych odwiedzin. Pomagała mu Śnieżynka Biały Puszek, która w nagrodę zamieniła się w dziewczynkę. Razem zaśpiewaliśmy dla solenizanta jego ulubioną  piosenkę „Pada śnieg”. Mikołaj był bardzo wzruszony i powiedział, że najlepszym dla niego prezentem są nasze kochające serca. Na zakończenie spotkania  były pamiątkowe zdjęcia i świąteczne życzenia.

W tym dniu także klasy starsze miały swój mikołajkowy wyjazd do Warszawy. Tym razem udaliśmy się do kina na film "Za niebieskimi drzwiami". Dzięki temu obrazowi, wraz z głównym bohaterem, kilkunastoletnim chłopcem, wyruszyliśmy w niesamowitą podróż do świata, w którym przenikają się rzeczywistość i sen. W tej tajemniczej krainie spotkaliśmy postacie, jakich nawet nie wyobrażaliśmy sobie, a każde kolejne zdarzenie zadziwiało nas. Ekranizacja powieści "Za niebieskimi drzwiami" sprawiła, że przeżyliśmy niezwykłą, niezapomnianą przygodę, skłaniającą do refleksji oraz do dzielenia się wrażeniami. Zachęciła nas też do sięgnięcia po książkę.

Jolanta Lasota

 

Marzena Wielechowska


Mazowiecka Liga Karate Olimpijskiego

Ocena użytkowników:  / 0

27 listopada w hali sportowej w Sułkowicach odbył się finał Mazowieckiej Ligi Karate Olimpijskiego WKF. W konkurencjach kata i kumite startowało ponad stu zawodników z Mazowsza. W identycznej formule karate WKF zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Zawody uświetnili swoją obecnością goście honorowi Wicestarosta Powiatu Grójeckiego Dariusz Piątkowski, radny Powiatu Krzysztof Ambroziak oraz dyrektor PSP w Sułkowicach Pani Beata Resiak, którzy wręczali puchary, medale i dyplomy dla najlepszych zawodników. Turniej odbył się przy wsparciu powiatu grójeckiego i gminy Chynów. Zawodnicy reprezentujący Grot Chynów zdobyli 14 medali: 1 złoty, 4 srebrne i 9 brązowych

Maciej Pielaszek złoto kumite fantom 8 lat i brąz kata 8 lat

Zuzanna Kozicka srebro kumite fantom 7 lat i srebro kata 7 lat

Julia Słoniewska srebro kata 10-11 lat i srebro kata 10-11 lat

Martyna Złotkowska brąz kata młodziczek i brąz kumite młodziczek

Piotr Słoniewski brąz fantom 7 lat i mł

Alex Parkot brąz fantom 7 lat

Julia Przekwas brąz kumite kadetek -54kg

Oskar Kędzierski brąz młodzików + 45 kg

Nikola Antoszewska brąz fantom 8-9 lat

Kryspin Rozborski brąz fantom 8 lat

W klasyfikacji końcowej całego cyklu Mazowieckiej Ligi Karate Olimpijskiego zwyciężyli:

 

Julia Przekwas (GROT Chynów) w kumite kadetek -54kg, Oskar Kędzierski(GROT Chynów) w kumite młodzików +45kg oraz Julia Słoniewska (GROT Chynów) kumite dziewcząt 10-11 lat

Światowy Dzień Pluszaka - Zalesie

Ocena użytkowników:  / 0

Święto z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w PSP im. Poetów Polskich w Zalesiu

W dniach od 20 do 25 listopada 2016 r. w PSP im. Poetów Polskich w Zalesiu odbyła się wystawa prac plastycznych uczniów pt. „Mój przyjaciel miś”. Dnia 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na sali gimnastycznej udekorowanej pracami dzieci. W uroczystym apelu wystąpili uczniowie klas 0 – III i VI. Dzieci przedstawiły historię pluszowego misia, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Mali aktorzy w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców odgrywali role misiów (Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona, Remisia, Mimisia, Misia Uszatka) ze znanych książek, zachęcając wszystkie dzieci do ich przeczytania.

Dzieci rozwiązywały zagadki o znanych misiach. Uczestniczyły w konkursie przyrodniczym „Co wiesz o niedźwiedziach?”. Wzięły udział w zabawie „Wyjadanie miodu”. Na koniec uroczystości zostały wręczone nagrody w postaci pluszowych misiów za najlepsze prace w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel miś”. Wszystkie dzieci znakomicie się bawiły podczas ŚWIĘTA MISIA . Na zakończenie p. Dyrektor podziękowała za wspólną zabawę.

Uroczystość przygotowały: A. Świątkiewicz, B. Zaniesienko, E. Dróżdż


Wybieramy wodę i zdrowy styl życia

Ocena użytkowników:  / 0

Jednym z głównych zadań środowiska szkolnego jest promowanie zachowań prozdrowotnych. Wczesnoszkolna edukacja żywieniowa stanowi ważny element profilaktyki  zdrowotnej, dzięki której dziecko uczy się odpowiedzialności za własne zdrowie.

Społeczność  Publicznej Szkoły Podstawowej w Watraszewie chętnie bierze udział    we wszelkich działaniach związanych z promocją zdrowia. W tym roku 8 listopada uczestniczyliśmy  w Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania „Śniadanie daje moc”. Następnie w apelu „Żyjmy zdrowo, kolorowo”. Dzieci chętnie korzystają z programu ‘Owoce  i warzywa w szkole”.

Przyszedł czas na projekt „Wybieram wodę”. Ta ogólnopolska społeczna kampania edukacyjna to wspólna inicjatywa Polskiego Towarzystwa Dietetyki  oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Działania programu zwracają szczególna uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu.

Na przeprowadzonych w ramach programu zajęciach uczniowie: zapoznali się z rolą wody w ekosystemie leśnym i jej obiegiem  w przyrodzie, komponowali wody smakowe         z dodatkiem zdrowych składników, dowiedzieli się jakie są źródła wody w diecie i jak prawidłowo skomponować  drugie śniadanie, tworzyli „Wodną piramidę”. Oglądali też filmy edukacyjne, przeprowadzali doświadczenia, wyciągali wnioski, rozpoczęli akcję „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”.

Zachęcamy wszystkich do promowania zdrowego stylu życia i udziału w tego typu projektach. 

Dyrektor , uczniowie i nauczyciele PSP w Watraszewie

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Breadcrumb Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image