Okolica
  • Kryminałki
  • LGD
  • Sport
  • Stowarzyszenie Warka
  • Ochrona Zdrowia

Ogłoszenia drobne

Wynajem lokalu - Białobrzegi

Wynajem lokalu - Białobrzegi

LOKAL UŻYTKOWY DO WYNAJĘCIA BIAŁOBRZEGI, KRAKOWSKA 4A 260 M2 Bardzo dobra lokalizacja.... Read more...
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gościmy

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
Spotkanie Wigilijne w Starej Wsi

Spotkanie Wigilijne w Starej Wsi

2016-12-15 10:51:13 - 693 Odsłon

Spotkanie Wigilijne Stowarzyszenia ze Starej Wsi Władysław Piątkowski Wójt Gminy Belsk Duży wziął udział w Pierwszym Spotkaniu Wigilijnym Stowarzyszenia Aktywni Kulturalnie, które odbyło się 9 grudnia 2016 roku w sali świetlicy wiejskiej w Starej Wsi.  W spotkaniu uczestniczyły członkinie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród których byli min. Renata Ostatek Sekretarz Urzędu Gminy, Skarbnik Joanna Ciamarczan oraz Andrzej Kuligowski Sołtys Starej Wsi. Było ono okazją do wspólnego połamania się opłatkiem. Życzenia złożyła gościom Prezes Stowarzyszenia Iwona Klaus, a także w imieniu…

Czytaj więcej...

Wielki sukces Mateusza Błońskiego

Wielki sukces Mateusza Błońskiego

2016-12-15 10:28:45 - 749 Odsłon

Wielki sukces Mateusza Błońskiego - ucznia kl. II a Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie Bardzo nas cieszy, kiedy uczniowie osiągają wysokie wyniki w  konkursach, zawodach sportowych, przeglądach czy w innych formach rywalizacji. Świadczy to o dobrej pracy wszystkich – uczniów, nauczycieli i rodziców. Sukces każdego ucznia jest sukcesem prowadzącego go nauczyciela i całej szkoły. Nasi uczniowie dostarczają nam wielu powodów do dumy! Mateusz Błoński – uczeń klasy II a został laureatem XIV edycji konkursu ekologicznego "Czystym powietrzem…

Czytaj więcej...

Wielki sukces Mateusza Błońskiego

Wielki sukces Mateusza Błońskiego - ucznia kl. II a Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

Bardzo nas cieszy, kiedy uczniowie osiągają wysokie wyniki w  konkursach, zawodach sportowych, przeglądach czy w innych formach rywalizacji. Świadczy to o dobrej pracy wszystkich – uczniów, nauczycieli i rodziców. Sukces każdego ucznia jest sukcesem prowadzącego go nauczyciela i całej szkoły.

Nasi uczniowie dostarczają nam wielu powodów do dumy!

Mateusz Błoński – uczeń klasy II a został laureatem XIV edycji konkursu ekologicznego "Czystym powietrzem oddychajmy, ŚMIECI NIE SPALAJMY!" dla szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa mazowieckiego. Jego plakat z hasłem ekologicznym zajął I miejsce w kategorii kl. 0 - III. Mateusz w swojej pracy w bardzo wymowny sposób przedstawił zagadnienie związane z ochroną powietrza oraz skutki jego zanieczyszczenia, zwłaszcza przez indywidualne gospodarstwa domowe. Konkurs przeprowadzony był w trzech etapach: szkolnym, lokalnym i wojewódzkim.W tym roku do rywalizacji przystąpiło ponad 2100 uczestników z Mazowsza. Podczas gali finałowej w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie, która miała miejsce 9 XII 2016r., towarzyszyli mu Rodzice, dyrektor szkoły – Pani Anna Pełka i wychowawczyni - Pani Marzanna Wasilewska. Z rąk Elżbiety Lanc - członka zarządu województwa mazowieckiego, Urszuli Kierzkowskiej - wiceprzewodniczącej Komisji Ochrony Środowiska i Komisji Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz Artura Dąbrowskiego - prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Mateusz otrzymał gratulacje, dyplom i sprzęt sportowy. Nagrodą dla szkoły był stół do gry w tenisa. Laureat udzielił również swojego pierwszego wywiadu dla radia ESKA. Dodatkową atrakcją finałowej gali był występ znanego polskiego iluzjonisty – Macieja Pola.

Mateusz godnie reprezentował naszą szkołę. Jesteśmy z niego dumni i życzymy mu wielu sukcesów!!!

 

Konkurs przeprowadził Departament Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Koordynatorem konkursu w szkole była Pani Ewa Balińska.


 

Życzenia Świąteczne'16 - Błędów

Niech magiczna moc Wigilijnego Wieczoru 

Przyniesie spokój i radość, a Nowy 2017 Rok

obdaruje Państwa pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia

oraz

Szczęśliwego Nowego 2017 Roku

życzą

 

Przewodniczący Rady Gminy                                   Wójt Gminy

Mirosław Jakubczak                                    Marek Mikołajewski

 

oraz

Pracownicy Urzędu Gminy

Święto Patrona szkoły w Gołoszach

Święto Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada 1918r. w Gołoszach

Wyniki pierwszej edycji Gminnego Konkursu Plastycznego: „Gdy myślę…Polska"

16 listopada 2016r. społeczność Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada 1918r. w Gołoszach obchodziła Święto Patrona Szkoły połączone z 98. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji przedstawiono program słowno-muzyczny zatytułowany „Pisk Białego Orła”. Występ uczniów klas IV-VI został przygotowany pod kierunkiem   A. Sikorskiej, K. Jankowskiej oraz J. Szarlipa.

Fabuła przedstawienia była osnuta wokół historii wiejskiej rodziny, mocno naznaczonej patriotyzmem, która w czasie I Wojny Światowej przeżywała wojenną traumę- wymarsz ojca i jednego z synów na front. Ludzie ci ukrywali w swoim domu poetę, który odwołując się często do poezji i prozy okresu zaborów, podtrzymywał i umacniał głęboki patriotyzm domowników. Symbolem wolnej Polski stał się Biały Orzeł. Głos tego ptaka- pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwalał tracić nadziei na wolność. Przedstawienie było mocno wzbogacone muzyką, która budowała nastrój i emocje. Teksty piosenek ściśle odnosiły się do fabuły. Program artystyczny zakończył się wyjątkowym tańcem z barwami narodowymi. W finale tańca oczom oglądających ukazała się powiewająca flaga Polski. Występ uczniów dostarczył wielu wzruszeń. Po policzkach widzów popłynęły łzy.

Na uroczystość przybyli szanowni goście: Jacek Adamski- sekretarz Gminy Błędów, Marek Kowalczyk- wiceprzewodniczący Rady Gminy Błędów, Aneta Pośniak i Stanisław Siedlecki- chrzestni sztandaru, Grażyna i Włodzimierz Malczewscy- sponsorzy szkoły, Halina Sitarek- żona Stanisława Sitarka (radnego powiatu grójeckiego) oraz Rodzice uczniów.

Po występie wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek przygotowany przez Rodziców uczniów klasy V.

Podczas uroczystości przedstawiono również wyniki pierwszej edycji Gminnego Konkursu Plastycznego: „Gdy myślę…Polska”. Konkurs ten został zorganizowany przez K. Jankowską. Autorzy nagrodzonych prac osobiście odebrali nagrody. Z wszystkich nadesłanych na konkurs prac została zorganizowana wystawa.

Szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „ Gdy myślę: Polska” był do tej  pory naszą tradycją. W tym roku postanowiliśmy zainteresować tematem także okoliczne szkoły. Na konkurs wpłynęło 39 prac z pięciu placówek ( Przedszkole Samorządowe w Błędowie, PSP w Błędowie, PSP w Lipiu, PSP w Wilkowie oraz PSP w Gołoszach).Podczas oceniania prac jury brało pod uwagę następujące kryteria : zgodność z tematem, oryginalność, pomysłowość, estetykę , samodzielność. Prace uczniów były oceniane w trzech kategoriach.

Wyniki przedstawiają się następująco:

KATEGORIA I  5-6 LAT

I MIEJSCE  -KAJA STAWIŃSKA  

KLASA 0  PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE W BŁĘDOWIE

II MIEJSCE – PATRYCJA GÓRECKA

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY PSP W GOŁOSZACH

III MIEJSCE – PAULINA BAŃKOWSKA

KLASA 0 PSP W BŁĘDOWIE

WYRÓŻNIENIE – SZYMON KĘPKA 

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY PSP W GOŁOSZACH

WYRÓŻNIENIE- KLAUDIA KŁOS

KLASA 0 PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE W BŁĘDOWIE

 

KATEGORIA II KLASY I-III

I MIEJSCE – JAKUB DOMAŃSKI

KLASA IB  PSP W WILKOWIE

II MIEJSCE – MAJA PRUSZYŃSKA

KLASA II  PSP W GOŁOSZACH

III MIEJSCE- HELENA GÓRSKA 

KLASA III  PSP W GOŁOSZACH

WYRÓŻNIENIE –JAKUB KĘPKA

KLASA IIIA PSP W BŁĘDOWIE

WYRÓŻNIENIE – MACIEJ CHUSTECKI

KLASA I PSP W GOŁOSZACH

WYRÓŻNIENIE- NATALIA SOBCZYŃSKA

KLASA IA PSP W WILKOWIE

 

KATEGORIA III KLASY IV-VI

I MIEJSCE –JULIA KOWALCZYK 

KLASA V PSP W GOŁOSZACH

II MIEJSCE – AGATA GNIADZIK

KLASA VIA PSP W BŁĘDOWIE

III MIEJSCE – ALICJA KOŁACZ

KLASA VI A PSP W BŁĘDOWIE

WYRÓŻNIENIE- PATRYK OSSOWSKI 

KLASA IV PSP W GOŁOSZACH

WYRÓŻNIENIE JULIA KIESZEK

KLASA VI PSP W GOŁOSZACH

WYRÓŻNIENIE – ALEKSANDRA DĘBOWSKA

KLASA VI – PSP W LIPIU

Szczególne podziękowania kierujemy do Urzędu Gminy w Błędowie za sfinansowanie nagród oraz nauczycieli poszczególnych szkół, którzy zechcieli zainteresować swoich uczniów konkursem.

Katarzyna Jankowska

Agnieszka Sikorska

Janusz Szarlip

Dofinansowanie - azbest gm. Błędów

Błędów, dnia 29.11.2016r.

OGŁOSZENIE

Urząd Gminy w Błędowie informuje, iż:

Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu z tereny gminy Błędów w 2016 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w formie dotacji, w kwocie 54.652,21 zł.


Spektakl Profilaktyczny "Działka"

Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Błędów pana Marka Mikołajewskiego, dnia 8 listopada 2016r społeczność błędowskiego gimnazjum miała przyjemność obejrzeć spektakl profilaktyczny "Działka" zaprezentowany przez formację teatralną "Mam Teatr" – aktorów Marzannę Graff oraz Aleksandra Mikołajczaka.

Przedstawienie teatralne zawarte w trzech aktach pokazuje w niezwykle realny sposób co dzieje się z rodziną, w której ktoś zaczyna eksperymentować z narkotykami. Spektakl przedstawia problem pogłębiającego się uzależnienia nastolatka poprzez relacje z jego najbliższymi. Rodzice żyją w przeświadczeniu, że ich syn ma wszystko czego potrzebuje młody człowiek – nie kontrolują go, dają pozornie kontrolowaną wolność  i w imię źle rozumianej miłości nie zauważają problemu. A koledzy… wolą nie widzieć co się dzieje, bo przecież lepiej jest się nie wtrącać i udwać, że to nie moja sprawa. Czy w takich warunkach rodzina da radę przetrwać?  Czy zmierzy się z problemem i podejmie walkę ? Na te i wiele innych pytań widz otrzymuje odpowiedź w trakcie trwania przedstawienia – na szczęście wszystko kończy się dobrze.....

Po obejrzeniu sztuki uczniowie mogli porozmawiać z aktorami o problematyce poruszanej w spektaklu, a p. Marzanna Graff  opowiedziała młodzieży o swych doświadczeniach związanych       z leczeniem uzależnień. Po tym, obecni w trakcie trwania spektaklu funkcjonariusze policji KP w Grójcu, przybliżyli uczniom teamtykę dopalaczy, skutki ich spożywania oraz konsekwencje zarówno te dla zdrowia, jak i prawne. Spotkanie profilaktyczne pozostawiło w umysłach młodych ludzi niezwykle ważne przesłanie – jak bardzo ważną rolę w ich życiu odgrywają rodzice oraz świadomość zagrożeń jakie niesie ze sobą beztroskie życie nastolatka.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej w Błędowie za udostępnienie sali gimnastycznej na czas trwania przedstawienia oraz Wójtowi Gminy Błędów za sfinansowanie przedsięwzięcia.

Społeczność Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie


 

Błędowskie Owocobranie 2016

BŁĘDOWSKIE OWOCOBRANIE 2016

W roku bieżącym Błędowskim Dożynkom towarzyszyła dodatkowo uroczystość poświecenia Pomnika Jana Pawła II i Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Msza Święta dziękczynna za zbiory celebrowana była przez Metropolitę Warszawskiego ks. Kardynała Kazimierza Nycza. Kosze dożynkowe przygotowało 15 wsi. Szkoły oraz przedszkole wykonały powitalne witacze. 


 

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Breadcrumb Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image